• Naujienlaiškis
 • Vilniaus dailės akademijos Vilniaus fakulteto Grafinio dizaino katedra, puoselėdama ilgalaikius bendradarbiavimo ryšius su Ecole Estienne Paris (Paryžius, Prancūzija) spalio 14 -18 d. surengė pilotines tipografikos kūrybines dirbtuves „RAIDĖ - MATERIJA. Paryžius - Vilnius, 2019“. Jungtinė VDA Vilniaus fakulteto Grafinio dizaino katedros ir Ecole Estienne Paris aukštosios dizaino mokyklos 36 studentų grupė susipažino su istorinėmis šrifto kūrimo/raižymo akmenyje ištakomis nuo rašmenų ant Trajano kolonos iki šiuolaikinių tipografinių eksperimentų.

  Kūrybinėms dirbtuvėms vadovavo triada žymiausių Prancūzijos ir tipografikos dizainerių: Franck Jalleau, Philippe Buschinger ir Raphael Lefeuvre.

  Franck Jalleau - europiniam grafinio dizaino kontekste gerai žinomas tipografas, studijavęs šrifto dizainą Tulūzos „École des Beaux-Arts“, gilinosi į praktinius jo aspektus „Atelier national de création“ kompanijoje, kur vėliau ir dirbo iki 1990 m. Tipografas sukūrė šriftus tokiems pasauliniams prekių ženklams kaip „Agfa“, „Editions Magnard“ ir kt.
  Tipografas taip pat yra pelnęs tokius reikšmingus apdovanojimus kaip Prix des Graphistes (Prancūzija), Morisawa Award (Japan) ir kt.
  Kaip „Imprimerie Nationale“ šrifto autorius, jis buvo atsakingas už prancūzų tipografinės kolekcijos pritaikymą skaitmeniniam spausdinimui. Franck Jalleau taip pat yra Paryžiaus „École Estienne“ šrifto dizaino profesorius.

  Philippe Buschinger - mokėsi „Centre d’Étude de l’écriture et de l’image“, o daktaro laipsnį įgijo Paryžiaus IV-Sorbonos universitete. Tipografas daugiausiai dirba su kūrybiniais tipografiniais projektais, taip pat kartu su Françoise Buschinger išvertė Jano Tschicholdo manifesto knygą „Naujoji tipografija“, buvo Jeano Ricardou vadovaujamo tekstilės kurso Cerisy-la-Salle narys.
  Philippe Buschinger dėsto Paryžiaus „École Estienne“mokykloje, yra šrifto dizaino profesorius ir Liucernos bei Belio vaizdinių menų mokyklos dėstytojas.

  Raphael Lefeuvre - „École normale supérieure de Cachan“ studijavo grafiką ir 3D dizainą. Jis taip pat yra įgijęs magistro laipsnį Paryžiaus La Villette aukštojoje architektūros mokykloje. Kaip grafikos dizaineris Raphaël Lefeuvre kuria knygų ir plakatų dizainą, domisi istoriniais šriftais, kuriuos kolekcionuoja ir publikuoja. Raphaël Lefeuvre taip pat yra „École Estienne“ šrifto dizaino profesorius ir Paryžiaus „École Duperré“ lektorius.

  Kūrybinių dirbtuvių „RAIDĖ - MATERIJA. Paryžius - Vilnius, 2019“ rezultatų pristatymas vyks šį penktadienį,
  spalio 18 d., 14 val. VDA „Titanikas“ 3 a. terasoje (Maironio g. 3, Vilnius).

  Laukiame visų, besidominčių tipografika!