• Naujienlaiškis
 • Psichikos sveikatos stiprinimas studijų laikotarpiu

  Kviečiame Vilniaus dailės akademijos dėstytojus ir studentus į paskaitą, skirtą psichikos sveikatos stiprinimui studijų laikotarpiu! 

  Paskaitą skaitys psichikos sveikatos stiprinimo programos vadovė, VDA psichologė, dėstytoja Nijolė Goštautaitė Midttun

  Registracijos forma

  Dalyviams bus įteikti pažymėjimai. 

  Paskaita vyks gruodžio 16 d. 16 val. VDA Vilniaus fakulteto Gotikinėje salėje, Maironio g. 6, Vilnius. 


  2019 m. lapkričio 18-20 d. VDA Kauno, Telšių ir Klaipėdos fakultetuose vyko paskaitos dėstytojams ir studentams skirtos psichikos sveikatos stiprinimui studijų laikotarpiu. Programą pristatė psichikos sveikatos stiprinimo programos vadovė, VDA psichologė, dėstytoja Nijolė Goštautaitė Midttun. Šiuose  renginiuose dalyvavo daugiau nei 50 dėstytojų ir apie 70 studentų. Programa skirta psichikos sveikatos stiprinimui VDA Vilniaus fakultete veikia nuo 2016 m., o šiais metais gavus finansavimą Visuomenės sveikatos stiprinimo fondo, programos galimybės pristatytos visuose fakultetuose.
  Atlikta anoniminė studentų apklausa parodė, kad studentai dažniausiai skundžiasi tuo, kad nesusitvarko su krūviu, sunkiai sprendžia konfliktus su dėstytojais ir kitais studentais, taip pat mini sveikatos sutrikimus ir blogą savijautą. VDA studentams teikiamos konfidencialios psichologinės konsultacijos sutelktos į tai, kad studentai galėtų sėkmingai mokytis ir kurti, pasiekti norimų rezultatų studijose ir stiprintų gebėjimus susitvarkyti su psichologinėmis problemomis ir patiriama įtampa. Psichologinis konsultavimas, palaikymas, tarpininkavimas ir vertinimas teikiamas užsiregistravus konsultacijai tiksliniu elektroninio pašto adresu, taip pat studentai nukreipiami į valstybės finansuojamas sveikatos paslaugas pagal gyvenamą vietą. Dalis konsultacijų yra kartotinės, ypač tais atvejais, kai sprendžiamos konkrečios su studijų procesu susijusios problemos. Studentams padedame grįžti į studijas po akademinių atostogų.
  Ne visos konsultacijos yra dėl psichikos sveikatos problemų. Studentai klausia ir apie ypatingus psichikos reiškinius, konsultuojasi dėl kūrybinėse užduotyse, kursiniuose ir baigiamuosiuose darbuose naudojamų psichologijos sąvokų. Dėstytojai taip pat turi galimybę konsultuotis dėl problemų susijusių su studijomis, studentų sveikata, konfliktinėmis situacijomis, kaip kurti aplinką palankesnę mokymuisi ir psichikos sveikatai. Katedrose esant poreikiui pravedami teminiai seminarai.
  Programa grindžiama biopsichosocialiniu sveikatos modeliu ir tarpdiciplininėmis praktikomis, tad sveikatos stiprinimo veiklos neapsiriboja individualiomis konsultacijomis. Spalio mėnesį įvyko kartu su VDA Atvirąja dailės, dizaino ir architektūros mokykla organizuota airių menininkės Ann Mechelinck paroda ir susitikimai su ja. Ši menininkė atvirai kalba apie savo psichikos sveikatos problemas, patiriamą depresiją. Susitikimuose ji pasakojo kaip kūryba, menas, buvimas su kitais žmonėmis ir net dailės metodų mokymas padėjo jai sustiprėti, rasti išeitis ir geriau kontroliuoti savo psichikos ligą. Kitais metais programoje numatytos dirbtuvės skirtos geresniam psichikos reiškinių pažinimui per meną ir kūrybą. Kartu  prisistatė ir naujasis VDA kapelionas kun. Dovydas Grigaliūnas. Tai dar vienas striprybės ir palaikymo šaltinis VDA akademinei bendruomenei.


  Paskaitoje: Klaipėdos fakulteto studentai


  Paskaitoje: Kauno fakulteto dėstytojai


  Nijolė Goštautaitė Midttun ir kun. Dovydas Grigaliūnas Telšių fakultete