• Naujienlaiškis
 • Pirtis dovanų, arba kaip užbaigti Lietuvos Valstybės šimtmečio atkūrimo paminėjimą

  Švęsdami Estijos Valstybės atkūrimo šimtmetį ir sveikindami Lietuvą su jos Valstybės šimtmečiu estai padovanojo mums pirtį – dvasinės kultūros simbolį, skatinantį tarpusavio bendravimą ir draugystę, o magiškų ritualų dėka vedantį teisinga kryptimi.

  Estijos dailės akademijos (Eesti Kunstiakadeemia, EKA) Interjero architektūros (IA) dėstytojų iniciatyva lapkričio 12-15 d. Vilniuje, ant Vilnios kranto, kitapus Bernardinų sodo, šalia Vilniaus dailės akademijos (VDA) Naujųjų rūmų intensyviai vyko tarptautinės kūrybinės dirbtuvės. Suvieniję kūrybinį potencialą EKA IA studentai, vadovaujami dėstytojų Hannes Praks ir Andrea Tamm, ir VDA interjero dizaino ir architektūros studentai, vadovaujami dėstytojų Roko Kilčiausko ir Audriaus Dimavičiaus surentė instaliaciją – tuo pačiu realiai veikiančią pirtį.


  Pirties projektas Palestinoje

  Suvieniję kūrybinį potencialą EKA IA studentai, vadovaujami dėstytojų Hannes Praks ir Andrea Tamm, ir VDA Interjero dizaino ir Architektūros studentai, vadovaujami dėstytojų Roko Kilčiausko ir Audriaus Dimavičiaus, dalyvauja meninėje akcijoje, kurdami instaliaciją – tuo pačiu realiai veikiančią pirtį, – į kurios atidarymą Malūnų g. 5 prieigose kviečiame visą bendruomenę lapkričio 15 d. 18 val.


  Sauna „ant bėgių“

  Kaimynai iš Estijos jau yra pasisėmę patirties ręsdami draugystės pirtis ne tik savo šalyje, bet ir Jungtinėse Amerikos Valstijose bei Palestinoje. Anot vieno iš dirbtuvių vadovo Roko Kilčiausko džiugu, kad kolegos estai į Lietuvos „gimtadienį” atvyko su dovanomis ir padovanojo simbolinį projektą lietuviams, tapusį savotišku dviejų Baltijos valstybių draugystės simboliu.

  Apie kūrybines dirbtuves Estijos dailės akademijos interneto svetainėje:

  https://www.ekasisearhitektuur.ee

  https://www.artun.ee/eka-sisearhitektuuritudengid-koostoos-vilniuse-kunstiakadeemiaga-ehitavad-vilniuse-kesklinna-sauna-kuhu-paaseb-poranda-alt/