Linas Leonas Katinas (J. Levin nuotr.)

Eidamas 79-uosius metus mirė tapytojas, ilgametis Vilniaus dailės akademijos (VDA) dėstytojas Linas Leonas Katinas. Skaudžią netekties valandą VDA menininkai reiškia nuoširdžią užuojautą velionio artimiesiems, draugams ir Lietuvos meno bendruomenei.

Linas Leonas Katinas 1964 m. baigė architektūros studijas LTSR valstybiniame dailės institute (dabar - VDA), tačiau netrukus pilnai atsidavė tapybai. 1968-1992 m. dirbo M.K.Čiurlionio meno mokykloje, 1992-2008 m. - dėstė VDA. Nuo 1990 m. buvo dailininkų grupės „24“ narys.1999 m. apdovanotas Lietuvos nacionaline kultūros ir meno premija. Nuo 1967 m. priklausė Lietuvos dailininkų sąjungai.

Apie Leono Lino Katino kūrybą

 

Amžinas nenuorama, provokatorius, nenusikerpąs plaukų vyngėrys, visokių kultūros tekstų ir žemiškų kontekstų interpretatorius, sumanymų skleidėjas Vilniuje ir provincijoje. Jeigu dabartinės Lietuvos dailės atstovų tarpe pradėtume ieškoti kūrėjo, kurio darbuose ir veikloje jungtųsi dar sovietmečiu brendusi ir išsaugota avangardo dvasia su šių dienų meno raiškos laisve, atsimuštume į L. Katiną.

Dailėtyrininkas, VDA dėstytojas dr. Viktoras Liutkus

 

Jo tokia laiko ir gyvenimo samprata, galbūt kartais tokia kitokia nei mūsų, dėl to ir  jo mirtį, matyt, nors reikia kažkaip labai asmeniškai išgyventi, bet tuo pačiu kažkaip įsivaizduoti, kad jis turi kažkaip greitai pasirodyti.

Lietuvos dailininkų sąjungos pirmininkė, VDA dėstytoja prof. Eglė ganda Bogdanienė