• Naujienlaiškis
 • Lietuvos dailininkų sąjungos reprezentacinis meno albumas „Memorabilia“ , kurtas Vilniaus dailės akademijos Grafikos katedros docentės Agnės Dautartaitės-Krutulės, įvertintas vienu prestižiškiausių apdovanojimų dizaino pasaulyje! 2019 m. lapkričio 1 d. „Red Dot Gala“ šventėje Konzerthaus Berlyne leidinio  „Memorabilia“​ rengėjams skirtas „Red Dot: Best of the best“.

  „Sveiki iš Berlyno! Mes tikrai gavom apdovanojimą: „Best of the best“!!! Labai džiaugiamės! Super!!! Čia kažkas nerealaus. Tarp didelių pasaulio šalių – mažytė Lietuva – gavom sertifikatus, prizą“ – tokią žinutę vėlų lapkričio pirmosios vakarą el. paštu atsiuntė LDS pirmininkė Edita Utarienė.

  Pirmininkė neslepia džiaugsmo ir šiandien. Sako, nebūsianti kukli, nes tai didžiulis įvertinimas ne tik sąjungai ir tiems žmonėms, kurie dirbo prie šio projekto, įvertinimas menininkams, kurių kūriniai pristatomi šioje knygoje, bet ir pačios Lietuvos vardo garsinimas. 

  Knygos dizainerė Agnė Dautartaitė-Krutulė taip pat džiaugiasi „Red dot“ apdovanojimu ir komentuoja, jog „apdovanojimų ceremonijos metu buvo jaučiama tendencija išskirti intelektualiai argumentuotus ar netikėtai kūrybingus dizaino/reklamos pavyzdžius. Į apdovanojimus patekę darbai žavi savo  išskirtinumu ir neabejotinai gali tapti kūrybininkų/dizainerių įkvėpimais ar gal net atspirtimis būsimiems projektams. Smalsu stebėti kūrėjų darbus, kaip inovacijos jungiasi su dizainu, kokios dizaino pasaulinės tendencijos – ceremoniją buvo įdomu stebėti kaip besiplečiantį šiandienos dizaino horizontą.“ 

  „Red Dot Award“ ekspertai išnagrinėjo, aptarė ir įvertino 8 697 darbus. Visose kategorijose  „The Red Dot: Best of the Best“ apdovanojimus gavo tik 72 iš jų. Renginyje dalyvavo 38 šalių atstovai. Konkurso „Red Dot Award“ kategorijoje „Brands & Communication Design 2019“ vertinimo komisija, sudaryta iš tarptautinių ekspertų, LDS reprezentacinį meno albumą  „Memorabilia“ apdovanojo „Red Dot: Best of the Best“ dėl išskirtinės projekto kokybės ir kūrybingumo.

  Konkursas kasmet vyksta daugiau nei 60 metų. Apdovanojimas jame – tai ypatingas įvertinimas savo srities profesionalams ir jis įteikiamas tik patiems geriausiems dizaino darbams iš viso pasaulio, atspindintiems ne tik įdomius vizualius dizaino sprendimus, bet ir šiuolaikinių technologijų pritaikymą bei kūrinių funkcionalumą.

  Apdovanojimų naktį veikė paroda „Dizainas scenoje“, kurioje buvo eksponuojamas ir reprezentacinis meno albumas MEMORABILIA, tad jį išvydo apytiksliai 1 400 svečių. Toliau paroda keliaus į dizaino muziejus Esene, Singapūre ir Siamene ir tokius tarptautinius didmiesčius kaip Dubajus, Tokijas, Sidnėjus, Seulas, Maskva, Pekinas, Viena ar Bazelis. Taip pat maždaug pusę metų Berlyne Komunikacijos muziejuje veiks mažesnės apimties paroda, kurioje žiūrovai taip pat galės pamatyti LDS albumą. Be to, MEMORABILIA įtraukta į tarptautinį leidinį „Metų knygų ženklų ir komunikacijos dizainas 2019/2020“, kuris pasirodys lapkričio 14 d. ir bus parduodamas visame pasaulyje.

  Apie „Memorabilia“

  Leidinys „Memorabilia“ – nestandartinė, konceptuali, inovatyvaus dizaino knyga, išleista 2018 metais. Knygoje publikuojama 112-os Lietuvos dailininkų sąjungos narių kūryba: pristatomi tiek žymūs, įvairių premijų laureatai, konkursų nugalėtojai, tiek jauni, aktyvūs, perspektyvūs LDS nariai. Knygos idėja remiasi aktualia asmeninės ir kolektyvinės atminties koncepcija. Terminas memorabilia apibrėžia tai, kas pateikia įrodymų ar informacijos apie praeities įvykius, nurodo į tai, ką verta įsiminti.

  Apie Agnę Dautartaitę-Krutulę

  Dizainerė, dirbanti su knyga, jos idėja, pavidalu bei tiražavimu. Ieško bendros kalbos su knygų autoriais, menininkais, leidėjais, popieriaus žinovais bei spaudėjais. Su stipriu tikėjimu septintus metus dėsto Vilniaus dailės akademijoje Grafikos katedroje knygos meno ir interpretavimo disciplinas. Ateities knygą mato kaip naujų formų ir esamos patirties sintezę, todėl mano, kad svarbu perteikti žinias, skatinti įkvėpimus ir kūrybos procesus, tuo tikslu organizuoja atvirų paskaitų ciklą „Knygos pavartymai su ...“ ir yra viena iš tarptautinės knygos dizaino „6 pt“ konferencijos organizatorių.

  Primename, kad leidinys „Memorabilia“ prieš tai jau įvertintas: Londono Design Week Awards pateko į konkurso rinktinį ketvertuką leidybos kategorijoje; Niujorke prestižiniame „The One Club for Creativity“ konkurse jis tapo laureatu leidinių dizaino nominacijoje; Profesinės dizaino asociacijos AIGA organizuotame konkurse 50 books / 50 covers (JAV) albumas pateko į nominuotųjų sąrašą.