• Naujienlaiškis
 • M. K. Čiurlionis „Angelėliai (Rojus)“

  Kviečiame teikti paraiškas M. K. Čiurlionio vardo paskatai-stipendijai gauti!

  Numatoma, jog kasmet bus skiriamos dvi paskatos-stipendijos: po vieną Vilniaus dailės akademijos (VDA) ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) studentams. Šiais metais stipendija-paskata skiriama VDA studentams ir LMTA Kompozicijos katedrų studentams.

  Paskatos-stipendijos dydis yra 5000 eurų, trukmė – 12 mėnesių. Stipendija išmokama kas mėnesį lygiomis dalimis. Paraiškas paskatai-stipendijai gali teikti jaunieji menininkai, bakalauro arba magistro programos studentai.

  Paraiškas vertins ir paskatą-stipendiją skirs keturi Akademijos paskirti nariai ir vienas M. K. Čiurlionio draugijos paskirtas narys.

  Komisija paraiškas vertins atsižvelgdama į jaunojo menininko sumanymą – pateiktą idėją, jos originalumą, kūrybines paieškas, profesionalumo siekį ir ankstesnės kūrybinės veiklos rezultatus, galimas sąsajas su M. K. Čiurlionio kūryba. Stipendijos skelbiamos ir pradedamos mokėti Vasario 16 dienos švenčių proga.

  Paraiškų laukiama iki sausio 6 d. 

  Šios stipendijos iniciatorius, kūrėjas ir operatorius yra M. K. Čiurlionio draugija. „Vasario 16-osios fondas“ yra šios stipendijos steigėjas ir finansuotojas.

  Paraiškos forma

  Stipendijos skyrimo tvarka