Karantinas Lietuvoje toliau telkia pajėgas - geros valios žmonės ir įmonės vienijasi, padėdamos medikams kovoje su koronavirusu. Vilniaus dailės akademija (VDA) - ne išimtis. VDA Kauno fakulteto dėstytojas, 4D meno objektai programos vadovas neseniai pasidalijo apsauginio veido skydelio modelio darbiniu failu, ragindamas jį atsispausdinti 3D spausdintuvu ir naudoti asmeniniais ir pagalbos medicinos personalui tikslais. O VDA  Vilniaus fakulteto (VF) Meno ir dizaino laboratorija startuoja su nauju projektu, atsiliepdama į  Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės gydytojų kreipimąsi pagelbėti apsauginėmis sveikatos priemonėmis.

Jau šiandien VF Dizaino laboratorijoje lazeriu iš plastiko neatlygintinai pjaunami veido skydeliai, kurie su UAB „Visma Lietuva“ 3D spausdintuvais pagamintais galvos lankeliais bus komplektuojami į antrąją „Prusa RC2“ veido kaukių siuntą. Pirmąją siuntą savo jėgomis UAB „Visma Lietuva“ sukomplektavo dar praėjusią savaitę.

Prognozuojama, kad šių veido kaukių prireiks žymiai daugiau, o Akademijos bendruomenė, savo ruožtu, pasiruošusi neatlygintinai prisidėti kuo galės.

Saugokime save ir rūpinkimės vieni kitais!