• Naujienlaiškis
 • Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda keliolikai Lietuvos piliečių skyrė aukštus valstybinius apdovanojimus už nuopelnus plėtojant lenkų ir lietuvių kultūros, mokslo ir žiniasklaidos bendradarbiavimą, veiklą Lietuvos lenkų bendruomenės labui. 

  Apdovanotieji – garsūs Lietuvos muziejininkai, literatūrologai, meno kritikai. Tarp jų ir VDA dėstytojos doc. dr. Lolita Jablonskienė ir prof. dr. Raminta Jurėnaitė.


  Doc. dr. Lolita Jablonskienė ir prof. dr. Raminta Jurėnaitė. Prof. Audriaus Klimo nuotrauka. 

  Ordino Už nuopelnus Lenkijos Respublikai Kavalieriaus kryžius – Lolitai Jablonskienei
  Už išskirtinius nuopelnus plėtojant lenkų ir lietuvių kultūrinį bendradarbiavimą, lenkų kultūros sklaidą organizuojant Lenkijos kūrėjų parodas ir projektus.

  Auksinis Kryžius už nuopelnus – Ramintai Jurėnaitei
  Už nuopelnus plėtojant lenkų ir lietuvių kultūrinį bendradarbiavimą, lenkų kultūros, ypač šiuolaikinio lenkų meno sklaidą.


  Apdovanojimų laureatai. Valentyn Odnoviun nuotrauka. 

  Apdovanojimų teikimo iškilmės vyko 2019 m. sausio 22 dieną Pacų rūmuose Vilniuje – Lenkijos Respublikos ambasadoje per naujametinį susitikimą su kultūros pasaulio atstovais, rengiamą Lenkijos Respublikos ambasadorės Lietuvoje Urszulos Doroszewskos ir Lenkijos instituto Vilniuje direktoriaus, Lenkijos ambasados patarėjo Marcino Łapczyńskio. Apdovanojimus įteikė Lenkijos Respublikos Prezidento kanceliarijos valstybės pasekretorius Wojciech Kolarski. 

  Išsamiau – Lenkijos instituto pranešime žinsiasklaidai