VDA absolventų ir studentų darbai „Nordic & Baltic Young Artist Award“ konkursui

Tradicija tapęs tarptautinis jaunųjų Šiaurės ir Baltijos šalių menininkų konkursas „Nordic & Baltic Young Artist Award“ (NBYAA), vykstantis jau 5 metus iš eilės, šiemet subūrė 77 menininkus iš Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Suomijos.

Kviečiame balsuoti, kam atiteks NBYAA publikos prizas (eng. Public Choice Award)!

Šiemet konkurse dalyvauja 14 estų, 17 suomių, 15 latvių ir net 31 lietuvis. Visi dalyvaujantys lietuvių kūrėjai - Vilniaus dailės akademijos (VDA) absolventai ir studentai

Pasak vienos iš NBYAA organizatorių Andros Orn, konkursas supažindina su Šiaurės ir Baltijos regionų meno bruožais ir kaimyninių šalių kūrybos skirtumais, atskleidžia ryškiausius kylančius talentus. Tarptautinis jaunųjų Šiaurės ir Baltijos šalių menininkų konkursas yra vertinamas ne tik meno gerbėjų, bet ir kuriančiųjų menininkų - ne vienam sėkmė konkurse tapo postūmiu profesiniame kelyje. 
 

Verta skirti šiek tiek laiko ir įsigilinti į problemas, kurias jaunieji menininkai kelia savo kūryboje. Pastaraisiais metais viena pagrindinių konkurso temų buvo gamtosauga, aplinkosauga. 2020-taisiais pasaulį sukausčius pandemijai, į tas pačias temas buvo pažvelgta poetiškai. 

Andra Orn

Virtualioje parodoje galima apžiūrėti bene 300 kūrinių. Kaip įprastai, didžiąją dalį konkursui teiktų darbų sudaro tapyba ir grafika - apie 90 kūrinių, tačiau nenusivils ir skulptūros, fotografijos ir performatyvaus meno gerbėjai. 

Tarptautinė žiuri išrinks „Grand Prix“ prizo, kurio vertė 2000 eur, Tapytojo prizo (eng. Painter's Prize), kurio vertė 1000 eur ir specialaus fotografijos prizo „Fotografiska Tallinn“ nugalėtojus. Publikos prizas, kurio vertė 500 eur, atiteks daugiausiai meno gerbėjų balsų surinkusiam kūrėjui. 2019 m. tuometinės VDA Vilniaus fakulteto Tekstilės meno ir dizaino katedros 1 kurso magistrantūros studijų programos studentės ir publikos numylėtinės Rasuolės Jautakytės kūriniai „Objektai kūnui, psichinių sutrikimų simuliacija“ surinko virš 2200 balsų, pelnydami jai publikos prizą, o VDA Vilniaus fakulteto Fotografijos ir medijos meno katedros magistras Ignas Pavliukevičius tapo „Fotografiska Tallinn Award“ laureatu. „Grand Prix“ prizą pelnė suomis Rag Elnyg, o Tapytojo prizas atiteko latviui Janis Šneiders.

Kviečiame apsilankyti išskirtinėje kylančių menininkų virtualioje parodoje ir iki gruodžio 20 d. skirti savo balsą favoritams!

„Nordic & Baltic Young Artist Award“ koordinuoja šiuolaikinio meno platforma noar.eu kartu su Latvijos dailės akademija, Estijos dailės akademija, Vilniaus dailės akademija ir Helsinkio menų universitetu.


VDA studentai:

Julija Stankevičiūtė
Jovita Misevičiūtė
Lolita Tučinskaitė
Julija Vadeikytė
Gintarė Petkevičiūtė

VDA absolventai:

Benas Liandzbergis
Akvilė Malukienė
Kipras Černiauskas
Dominykas Sidorovas
Eglė Tamulytė
Dainora Vingytė
Meda Vitartaitė
Ieva Tulaitė
Donata Repeika
Agnė Masilionytė
Austė Guogaitė
Antanas Lučiūnas
Saulė Šaltytė
Sima Kučinskaitė
Ugnė Burvytė
Dominyka Čiplytė
Ieva Stankutė
Ieva Trinkūnaitė
Gailė Cijunaitytė
Diana Maria Petrošiūtė
Eglė Petronytė
Diana Remeikytė
Elena Motiejūnaitė
Airidas Skublickas
Viktorija Mankevičiūtė