• Naujienlaiškis
 • Andrej Vasilenko nuotrauka

  Gruodžio 16 d. Lietuvos Respublikos Kultūros ministerijoje paskelbti 2019 metų Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų laureatai. Tarp jų - Vilniaus dailės akademijos LR Kultūros ministerijai pasiūlyta kūrybinė grupė: Rugilė Barzdžiukaitė, Vaiva Grainytė ir Lina Lapelytė.

  Operos-performanso „Saulė ir jūra (Marina)“ autorės apdovanotos už įkvepiantį bendradarbiavimą, kuriant aukščiausio lygio kritinį meną.
   

  Man šis įvertinimas labai svarbus. Sakoma, kad savo šalyje pranašu nebūsi, tačiau tarptautinio pripažinimo rezonansas atėjo ir į Lietuvą. Man tai ne menkesnis apdovanojimas nei „Auksinis liūtas“.

  Rugilė Barzdžiukaitė

   

  Vertinami visų pirma meno pasiekimai, kūrėjų reikšmė mūsų valstybei ir visam pasauliui. Šiemet galime pasakyti, kad mūsų menininkai ne tik siekia prilygti pasauliniam kontekstui, bet yra ir jo lyderiai. Per tuos Nepriklausomybės atkūrimo metus mums yra pavykę įveikti XX amžiaus istorijos nulemtą atotrūkį nuo Vakarų kultūros ir meno, ir šiandien mūsų menininkų vardai yra pasaulinėse viršūnėse.

  Kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas

   

  Tarp šių metų laureatų didelė ir graži moterų kūrėjų persvara. Esame tikri, kad ateina išsilyginimo laikas.

  Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijų komisijos pirmininkė,
  literatūrologė prof. Viktorija Daujotytė-Pakerienė

  Operos-performanso kūrėjos pastaruoju metu susilaukia daug įvertinimų. „The Guardian“ paskelbtame 20-ies geriausių šių metų meno parodų „Saulė ir jūra“ užėmė antrąją vietą. Artsy.net įtraukė lietuves menininkes tarp įtakingiausių šių metų meno žmonių pasaulyje.

  Parengta pagal LR Kultūros ministerijos ir 15min.lt informaciją


  Kiti Nacionalinių kultūros ir meno premijų laureatai

  Triumfas Venecijos bienalėje – Lietuva įvertinta „Auksiniu liūtu“