Riga International Biennial of Contemporary Art nuotraukos 

Sausio 22 d. Rygoje vyko „The 2nd Riga International Biennial of Contemporary Art (RIBOCA)“ profesorių dienos renginys. Vilniaus dailės akademiją jame atstovavo doc. Marija Marcelionytė-Paliukė ir lekt. Simonas Kuliešis. Prie bendro pasitarimo stalo susibūrė Latvijos bei Estijos universitetų tyrėjai. Susitikimo metu 2020 m. bienalės programos direktorius Kaspars Vanags su pagrindine bienalės kuratore Rebecca Lamarche-Vadel išsamiai pristatė RIBOCA koncepciją, pagrindinius menininkus ir tyrimų temas, kūrybinių dirbtuvių, pranešimų ir paskaitų planą.

Susitikimas buvo surengtas siekiant pritraukti studentus iš įvairių mokslo ir meno sričių ir aptariant akademinės partnerystės galimybes dalyvauti, savanoriauti, mokytis ir lankytis bienalės renginiuose visą ateinančią vasarą. RIBOCA vyks Rygoje gegužės 16 – spalio 11 d. Išsami bienalės renginių programa bus paviešinta artimiausiu metu, tad visai neužilgo bus galima pradėti planuoti VDA studenų, dėstytojų edukacines-menines išvykas į Rygoje vyksiančią šiuolaikinio meno fiestą, kurios pavadinimas šiais metais „and suddenly it all blossoms“. Jau žinoma, kad pagrindiniai, pasaulinio garso pranešėjai pasirodys kiekvieną ketvirtadienį, kurių bus 21-as. Atsižvelgiant į bienalės koncepciją, kiekviena savaitė turės savo raktinį žodį-temą, į kurį bus orientuoti visi savaitės renginiai. Keli žodžiai kontekstui: mitai, rūpestis, kosmosas, sapnas, magija, kalba, šokis, feminizmas, ateitys ir t.t.

RIBOCA įkūrėjos ir komisarės Agniya Mirgorodskaya tikslas sukurti naują globalią platformą tarptautiniams ir Baltijos šalių menininkams, skleisti šiuolaikinį meną ir teikti edukacinę bei bendruomeninę paramą regionams, didinti meninį įsitraukimą tarp Baltijos regiono ir pasaulio kūrėjų.

Daugiau informacijos