• Naujienlaiškis
 • Džiugu pranešti apie knygų dizaino šventę – ketvirtą „6 pt“ konferenciją, vyksiančią artėjantį šeštadienį,  lapkričio 25 d.

  Šiemet konferencijos tema jungia tris segmentus – fotografiją – knygą – istoriją. Šių metų neprilygstamieji: leidėjas ir parodų dizaineris – Ramon Pez (Katalonija), fotomenininkė ir leidėja – Delphine Bedel (Nyderlandai/Prancūzija), Talino dailės akademijos grafinio dizaino katedros vedėjas, leidyklos ir knygyno „Lugemik“ įkūrėjas – Indrek Sirkel (Estija), fotomeninkė, knygų dailininkė, savileidėja – Julia Borissova (Sankt Peterburgas, Rusija), menininkas, knygų dizaineris „NoRoutineBooks“ įkūrėjas – Gytis Skudžinskas (Lietuva).

  Fotografija knygoje, fotoalbumas, fotoprojektas, fotoknyga kaip fenomenas, knyga kaip vaizdo talpykla, knyga kaip kišeninė galerija, riboto tiražo knygų situacija, perspektyvos galimybė ir realybė knygų rinkoje – temos šiemet dominančios knygos kurėjus ir klausytojus.

  O taip pat LRT kultūros žurnalistė Jolanta Kryževičienė diskutuos su fotografais Algimantu Šeškumi ir Gintautu Trimaku apie fotomenininko knygą – ar tai įsiamžinimo galimybė? – ar meno raiškos forma?

  Pranešimus ir diskusijas, kaip ir kasmet, papildys parodos. Šiemet jų net trys: Paris Photo-Aperture Foundation Photo Book Awards fotoknygų paroda, pristatanti šiemetinio fotoknygų konkurso 35 rinktines knygas ir knygas nugalėtojas; pranešėjų kurtų knygų paroda ir lietuviškoji dalis – NoRoutineBooks, Gintauto Trimako ir Algimanto Šeškaus fotoknygos.

  Menininkai, fotografai, leidėjai, dizaineriai, studentai ir skaitytojai susibėgam!


  Vieta: Nacionalinė dailės galerija 
  Laikas: lapkričio 25 d.
  Punktai: 6

  Vilniaus dailės akademija yra „6 pt“ tarptautinės knygos dizaino konferencijos draugas-partneris ir idėjinis palaikytojas.