• Naujienlaiškis
 • 2019 m. balandį pradės veikti bandomasis mobilumo modelis menininkams ir kultūros profesionalams

  Kartu su konsorciumo partneriais – Goethe`s institutu Briuselyje, Institut français Paryžiuje ir meno centru Izolyatsia Kijeve – VDA Nidos meno kolonija pradėjo kurti naują Europos komisijos inicijuojamą mobilumo programą PORTUNUS*. Tai Erasmus programos alternatyva kultūros profesionalams.

  2018 m. gegužę Europos komisija paskelbė „Naują Europos kultūros darbotvarkę“. Ši darbotvarkė siūlo aktyviau veikti menininkų ir kultūros profesionalų mobilumo srityje ir ypač „skatinti į rezultatus orientuotą profesionalų, priklausančių kultūros ir kūrybinių industrijų sektoriams, mobilumą“.

  Šiame kontekste programos kūrėjų konkursą laimėję partneriai 2019 m. balandžio mėnesį paleis bandomąją mobilumo programos versiją. Per šešis mėnesius (iki 2019 m. lapkričio) pagal šią programą finansavimą įvairios trukmės tarptautiniams vizitams ir rezidencijoms gaus 500 vizualiosios dailės ir performatyviųjų menų atstovų (menininkų, kuratorių, aktorių, režisierių, choreografų, šokėjų ir pan.).

  Bus 3 kvietimai teikti paraiškas - balandį, gegužę ir birželį. Galima kultūrinės veiklos užsienyje trukmė – nuo 15 iki 85 dienų, teikiant paraišką reikia turėti patvirtinimą iš priimančios institucijos. Tinkami pareiškėjai – kultūrininkai iš programoje „Kūrybiška Europa“ dalyvaujančių šalių.

  Jau dabar ir Jūs galite prisidėti prie naujosios programos kūrimo: atsakydami į 17 klausimų padėsite mums geriau suprasti, ko menininkai ir kultūros profesionalai tikisi iš tokios mobilumo programos bei kokios paramos jiems labiausiai reikia. (Atsiprašome, anketa tik anglų kalba)

  Jei norite gauti daugiau informacijos, rašykite projekto vadovei Evai Blaute Eva.Blaute.Extern@goethe.de.

  Ieškokite priimančių institucijų ir sekite naujienas Nidos meno kolonijos puslapyje

  *Raktų, durų ir uostų dievas romėnų mitologijoje.