• Naujienlaiškis
 • Aštuoni Vilniaus dailės akademijos (VDA) Fotografijos ir medijos meno katedros magistrantai surengė parodą „#FAMM.MA2020.doc“, kurioje pristato savo pozicijas.

  Kadangi pagrindinis magistro programos tikslas yra vykdyti meninį tyrimą įvairiose veiklos zonose, todėl ir parodoje pamatysite, kaip dažnai jos išeina ir už įprastinių menininko sampratos ribų. Pavadinimas nurodo į tekstinio formato failą, kuriame telpa ir teorinė meninio tyrimo dalis, ir kūrybinis projektas. Tuo pačiu bandoma apžaisti situaciją per menininko kaip darbuotojo problematiką. Kas nutinka, kai menininkas tampa savo parodos atidarymo vakarėlio didžėjumi, kokteilių plakėju ir svečių linksmintoju, plakato dizaineriu, dokumentuotoju, logistikos vadybininku, staliumi, o visų pirma ir tyrėju. Kaip atrodo menininko materialus ir nematerialus darbas?

  Parodoje rodomos ir grojamos fotografijos, cianotipijos, projekcijos, instaliacijos, „ready-made“, transpozicijos, performansai, interaktyvūs žaidimai, radijo laidos ir nauji muzikos albumai.

  Jaunus kūrėjus domina Šv. Menininkas bei tikėjimo ir meno bendruomenių paraštės, judėjimo, iškritimo, atsiskyrimo, darbo ir biurokratijos estetikos, fotografinio liudijimo reliatyvumo bei aparatiškumo, darbo po darbo valandų temos.

  Menininkai: Marija Černiavskaitė, Dominyka Čiplytė, Ernestas Tatlauskas, Lidija Kaleinikovaitė, Šarūnas Kvietkus, Martynas Norvaišas, Ekvilina Milaševičiūtė, Kotryna Briedytė.

  Paroda veikia birželio 26 – liepos 15 d., trečiadieniais–penktadieniais, 15-20 val. galerijoje „Atletika“.

  Fotografijos ir medijos meno studentų darbai

  Parodą organizuoja Vilniaus dailės akademijos Fotografijos ir medijos meno katedra ir Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga.

  FAMM.MA = Fotografijos, Animacijos ir Medijų meno magistro baigiamieji darbai. Magistro programos vadovas Nacionalinės premijos laureatas prof. Artūras Raila.
  VDA FMMK vykdomos Animacijos bakalauro bei ir Fotografijos ir medijos meno bakalauro ir magistro programos.