• Naujienlaiškis
 • Sveikiname! 

  Tolerancijos dienos minėjimo proga, VDA Tapybos katedros 2017 m. absolventei Anastasijai Kodzisovai įteikta LR Vyriausybės įsteigta premija ir padėka už geriausią baigiamąjį mokslo darbą „Mano močiutė gimė Mogiliove, aš Vilniuje“ Lietuvos tautinių mažumų tematika. 

  Darbo vadovai: prof. Jonas Gasiūnas ir Eglė Vertelkaitė. 


  Anastasija Kodzisova


  Tolerancijos dienos minėjimas lapkričio 16 d. vyko Lietuvos Respublikos Seimo Konferencijų salėje. Jo metu buvo pagerbti asmenys už svarų indėlį ir nuopelnus vienijant daugiatautę Lietuvą ir kuriant nediskriminacinę aplinką.

  Apdovanojimai ir padėkos raštai įteikti Lietuvos tautinių bendrijų atstovams, tautinių mažumų tematika besidomintiems akademinės bendruomenės atstovams, švietimo darbuotojams, žurnalistams, ypatingą dėmesį savo miesto ar rajono tautinėms bendruomenėms skyrusių savivaldybių atstovams, tarpkultūrinį dialogą plėtojantiems visuomenininkams ir diplomatams.

  Renginyje dalyvavo renginio globėjas – LR Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis, Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininkas Valerijus Simulik, Tautinių mažumų departamento prie LR Vyriausybės direktorė Vida Montvydaitė, Tautinių bendrijų tarybos pirmininkė Gunta Rone, Lietuvos politikai ir tautinių bendrijų atstovai.

  Įspūdžiai iš apdovanojimų ceremonijos fotogalerijoje. 
  Nuotraukos: tmde.lt archyvas


  Premijas už geriausius baigiamuosius mokslo darbus Lietuvos tautinių mažumų tematika, Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės kasmet teikia siekdamas paskatinti aukštųjų universitetinių mokyklų studentus domėtis Lietuvos tautinėmis mažumomis ir įvairių studijų krypčių mokslo darbams rinktis su tautinėmis mažumomis susijusias temas.

  Konkurse buvo kviečiami dalyvauti Lietuvos ir užsienio aukštųjų universitetinių mokyklų absolventai, einamaisiais akademiniais metais apgynę Lietuvos tautinių mažumų studijų srities baigiamąjį mokslo darbą arba kitos tematikos baigiamąjį mokslo darbą, kuriame Lietuvos tautinių mažumų aspektai buvo plačiai nagrinėti ir integruoti.