• Naujienlaiškis
 • Atidarymas: gegužės 3 dieną (ketvirtadienį), 17 val.

  Paroda veiks iki gegužės 8 dienos


  VDA parodų erdvėje „Krematoriumas / keramikos krosnys“ savo pirmąją personalinę parodą pristato Monumentaliosios tapybos katedros IV kurso studentė Eimantė Šimkutė. Visiškai netrukus ji ginsis darbą bakalauro laipsniui įgyti.

  Eimantės mintys:

  Ar pameni, kai žaisdavom slėpynių?“ Nekalta pramoga, kol netampi suaugusiu. Čia galioja tos pačios taisyklės. Tik dabar dangstaisi kaukėmis ir tai tampa kasdiene išlikimo kova.
  Man tiesiog smalsu, kiek iš čia esančių nešasi po apsipūkavusį viščiuką ant peties, kitoje rankoje laikydami jo begalvės motinos kūną?
   O tuomet tokių, kurie nesistebėtų klausimu ir nuoširdžiai prisipažintų. Įsiklausytų į savo balsą.

  Taigi.

  Asmeniškiausio TU ir realaus neįtikimo vyksmo akistata. Iš pasąmoninių srautų, per išpažintį klimpstant į tikrovę ir suvokiant gyvenimą kaip genialų absurdo teatrą- sąmoningi vaizdiniai gula drobėse. Juk net jei būti savim kartais reiškia savimi nebūti- sava kaukė, kaip baltas melas tyra. Molbertas tampa altorėliu, drobė jau ne daiktiška ir pavadinimas jau ne mintis, o laidininkas jungiantis nežinomo autoriaus patirtį, savistabos bei analizės laukus ir nenumatyto žiūrovo žvilgsnį.

  Nelaukiant išrišimo. Tik suvedant visus taškus į vienį, gilesnį nei akys regi. Kur dažas tave išklauso, kur proceso metu ir pats tampi tyrimo objektu.

   Vis tik, kokie mes?
   Kas aš.