• Naujienlaiškis
 • Atidarymas: lapkričio 06 18 val.

  Paroda veikia: lapkričio 6-17 d.


  Buvusioje Vilniaus dailės akademijos keramikos krosnių patalpoje (vadinamoje „Krematoriumu“) savo parodą pristato menininkas Danielius Rusys. Monumentaliąją tapybą VDA studijavęs Danielius yra menininkas–siurrealistas, ne tik naudojantis metafizinės tapybos plastinius principus (tvirtą, konstruktyvų, su renesansiniu akademizmu koketuojantį piešinį, perspektyvinius efektus kaip vieną iš išraiškos priemonių, architektūrines detales), bet ir laisvai sklandantis atmosferinėje sapnų būsenoje. D. Rusio kūrybai taip pat yra būdinga tragikomiška ironija, intelektualus sardoniškas juokas, kupinas citatų, pauzių ir nutylėjimų.

  „Parodą pavadinau ‚Kokteiliu‘. Taip pavadinau todėl, kad tai mišinys iš visko, kas veikia mano jusles ir protą, ir daro įspūdį. Tai matyti meno kūriniai, kino filmai, skaityta lektūra ir asmeninės patirtys. Tai savo paties galvos turinio tyrinėjimas per vaizdą. Labiausiai man artimas siurrealistinis metodas, bet nesilaikau taisyklės, jog tai vienintelis man tinkantis metodas. Todėl viską, kas ‚šauna‘ į galvą plaku į vieną kokteilį. Tai kaip savotiškas dienoraštis ‚Fusion‘ (Fusion – Miles Davis sukurtas jazzo stilius ir muzikavimo metodas – kai viskas, kas girdima aplinkui, maišoma į vieną katilą). Kokteilio sudedamąsias dalis palieku atpažinti žiūrovui“.

  Danielius Rusys

   

  Danieliaus Rusio biografija, trumpai nusakyta jo paties:

  „Gimiau 1964 metų Klaipėdoje. Jaunystėje susidomėjau tapyba ir kitomis meninėmis raiškomis. Esu surengęs personalinių parodų, taip pat dalyvavęs ir dalyvauju grupinėse parodose ir pleneruose. Svarbių apdovanojimų neturiu. Nacionalinių ir kitokių premijų nesu gavęs. Muziejai ir nacionalinės galerijos mano darbų nėra įsigijusios. Tai kalbėti nėra apie ką daugiau“.