• Naujienlaiškis
 • Balandžio 23-26 d. visų specialybių studentus kviečiame į VDA Klaipėdos fakultete vyksiančias tarptautines virtualios realybės kūrybines dirbtuves „Information Space VR“, skirtas Bauhauzo jubiliejui minėti. Dirbtuves ves Merz Akademijos (Štutgartas, Vokietija) lektorius, virtualios realybės ir jos pritaikymo kūrybiniuose eksperimentuose bei dizaine tyrėjas Jörg Frohnmayer. Kūrybinių dirbtuvių dalyviai eksperimentuos kurdami virtualų Klaipėdos miesto Bauhauzo architektūros žemėlapį.

     Apie Jörg Frohnmayer 

  Dirbtuvių dalyviai turės naudotis savo kompiuteriais, į kuriuos reikės susiinstaliuoti atitinkamas programas. Visą informaciją apie reikalingas programas ir kūrybinių dirbtuvių tvarkaraštį rasite detalioje informacijoje.

  Taip pat, dalyviai turės būti susipažinę su Bauhauzo architektūros pastatais Klaipėdoje. 
  Trumpai apie Bauhauzo architektūrą Klaipėdoje (lietuvių k.)
  Trumpai apie Bauhauzo architektūrą Klaipėdoje (anglų k.)
  Virtualus pasivaikščiojimas su iliustracijomis                

  Dirbtuvės vyks VDA Klaipėdos fakultete, prof. A. Kliševičiaus vardo auditorijoje. Dirbtuvėse bendrausime anglų kalba.


  Šiais metais pasaulyje yra minimas Bauhauzo mokyklos 100-to metų jubiliejus. Bauhauzas (vok. Bauhaus) yra garsiausia modernios architektūros ir taikomosios dailės mokykla, kurią vokiečių architektas W. Gropiusas 1919 m. įkūrė Veimare (Vokietijoje).

  „Bauhauzas atsirado visuomenėje, kuri skaudžiai išgyveno Pirmojo pasaulinio karo ir industrializacijos padarinius. Infliacija, badas, nedarbas ir benamystė, taip pat socialiniai neramumai skatino siekti, kad socialinė raida įgautų kitokią pakraipą. Būtent tokiomis politinėmis ir socialinėmis aplinkybėmis architektas Walteris Gropiusas subūrė aplink save menininkų grupelę ir įkūrė Veimare Bauhauzo mokyklą. W. Gropiuso manymu, šią katastrofišką visuomenės situaciją galėjo išspręsti tik kūrybiškas dizaineris, pasirengęs imtis režisieriaus vaidmens. Bauhauzo tikslas – suteikti dizainui naują pakraipą. Susibūrę į tarpdisciplinines grupes, menininkai turėjo – iš pradžių kartu su amatininkais, o vėliau, jau Desau mieste naudodamiesi ir pramonės įrenginiais – kurti daiktus, kurie turėjo formuoti ateities kultūrą.“ (https://www.goethe.de/ins/lt/lt/kul/sup/bau/21356390.html)

  VDA Klaipėdos fakultetas taip pat minės Bauhauzo jubiliejų. Šia proga visus besidominčius kviesime dalyvauti įvairiuose 100-mečio jubiliejui skirtuose renginiuose.