• Naujienlaiškis
 • 2019 m. vasario 14-17 d. į Klaipėdos senamiestį ir vėl sugrįš Klaipėdos šviesų festivalis, kurio šūkis šiemet –  „Ryškiausias mieste!“

  Smagu, kad festivalyje, kuris yra pripažintas populiariausiu šaltojo sezono renginiu Vakarų Lietuvoje, net su dvejais projektais dalyvaus ir Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos fakulteto studentai!

  Kavinės „Old Town Brasserie“ (Žvejų g. 4) languose bus pristatoma Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos fakulteto grafinio dizaino studentų plakatų „Klaipėdos šviesų festivalis“ ekspozicija. Žiūrovai galės išrinkti savo favoritą, kuris taps 6-ojo festivalio plakatu. Už mylimiausią plakatą bus galima balsuoti „Facebook“ paskyroje „Klaipėdos šviesų festivalis“. Projekto rengėjas – Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos fakultetas. 


  Taip pat Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos fakulteto studentai kurs instaliaciją prie KMTP Pilies dirbtuvių

  Prieš dvi savaites pasirašyta Klaipėdos mokslo ir technologijų parko (KMTP) bei Vilniaus dailės akademijos (VDA) bendradarbiavimo sutartis jau virsta apčiuopiamais, miesto kultūrinį gyvenimą praturtinančiais projektais – partnerių iniciatyva specialiai Klaipėdos „Šviesų festivaliui“ kuriama meninė instaliacija. 

  Projektas pavadinimu „SmART-Shipping“ visuomenei bus pristatytas vasario 16 d. Praeivių ir pravažiuojančiųjų žvilgsnius jis trauks šeštadienio vakarą nuo 17 iki 22 val. KMTP Pilies dirbtuvių pievoje (Pilies g. 14).

  Instaliaciją kuriantys VDA Klaipėdos fakulteto studentai kol kas neatskleidžia visų savo sumanymo kortų. Nuo praėjusios savaitės komanda panirusi ne tik į eskizus – jaunuoliai kelis kartus lankėsi Pilies dirbtuvių erdvėse siekiant kruopščiai įvertinti įvairius techninius aspektus. Įgyvendinant kūrybinį sumanymą VDA studentams ketina talkinti ir KMTP dirbtuvių rezidentai – garso ir apšvietimo sprendimų profesionalai iš „Miau Muzika“. 

  Prieš įsikeliant į 14 numeriu Pilies gatvėje pažymėtą pastatą kūrybinių industrijų atstovams, patalpos kurį laiką buvo tuščios, o dar seniau jose virė AB „Vakarų laivų gamykla“ administracijos darbas. Tai, jog šis pastatas tapo jūrinio verslo ir bei amatų susitikimo vieta, ir padiktavo „SmART-Shipping“ pavadinimą instaliacijos kūrėjams.

  „Siekiame glaudesnio kūrybinių industrijų atstovų ir įmonių, kurių veikla orientuota į vadinamuosius „mėlynąjį“ bei „žaliąjį“ sektorius, bendradarbiavimo – tam dedikuotas ir jau įsibėgėjęs mūsų bei partnerių iš Vokietijos bei Lenkijos įgyvendinamas projektas „Kūrybinių ir tradicinių įmonių bendradarbiavimas“ („Creative Traditional Companies Cooperation“). Pilies dirbtuvės yra reikšminga platforma įgyvendinant šio tarptautinio projekto tikslus“, – pažymėjo KMTP inovacijų vadybininkė Erika Zavackienė. 

  Patraukliomis sąlygomis atverti Pilies g. 14 erdves menui, amatams ir jaunam verslui tapo įmanoma 2017 m. rudenį KMTP ir pastato savininkės - AB „Vakarų laivų gamykla“ - jungtinių pastangų dėka. Šiuo metu Pilies dirbtuvėse savo studijas turi apie 40 kūrybinių industrijų atstovų.