• Naujienlaiškis
 • Šiais metais pasaulyje yra minimas Bauhauzo mokyklos 100 metų jubiliejus. Bauhauzas (vok. Bauhaus) yra garsiausia modernios architektūros ir taikomosios dailės mokykla, kurią vokiečių architektas W. Gropiusas 1919 m. įkūrė Veimare (Vokietijoje). 

  „Bauhauzas atsirado visuomenėje, kuri skaudžiai išgyveno Pirmojo pasaulinio karo ir industrializacijos padarinius. Infliacija, badas, nedarbas ir benamystė, taip pat socialiniai neramumai skatino siekti, kad socialinė raida įgautų kitokią pakraipą. Būtent tokiomis politinėmis ir socialinėmis aplinkybėmis architektas Walteris Gropiusas subūrė aplink save menininkų grupelę ir įkūrė Veimare Bauhauzo mokyklą. W. Gropiuso manymu, šią katastrofišką visuomenės situaciją galėjo išspręsti tik kūrybiškas dizaineris, pasirengęs imtis režisieriaus vaidmens. Bauhauzo tikslas – suteikti dizainui naują pakraipą. Susibūrę į tarpdisciplinines grupes, menininkai turėjo – iš pradžių kartu su amatininkais, o vėliau, jau Desau mieste naudodamiesi ir pramonės įrenginiais – kurti daiktus, kurie turėjo formuoti ateities kultūrą.“ (https://www.goethe.de/ins/lt/lt/kul/sup/bau/21356390.html)
   
  VDA Klaipėdos fakultetas taip pat minės Bauhauzo jubiliejų. Šia proga visus besidominčius kviesime dalyvauti įvairiuose 100-mečio jubiliejui skirtuose renginiuose.

  Pirmasis renginys, skirtas Bauhauzo jubiliejaus minėjimui, vyks balandžio 15-19 d. Tipografas, Braunšveigo meno universiteto lektorius Roman Wilhelm ves tarptautines kūrybines dirbtuves (Bauhaus—包豪斯—バウハウス—Πивна́я)+Font, kuriose dirbtuvių dalyviai analizuos, kaip Bauhauzo idėjos paveikė Japoniją, Kiniją, Indiją bei arabų pasaulį.

  Dirbtuvės vyks VDA Klaipėdos fakultete, prof. A. Kliševičiaus vardo auditorijoje.
  Dirbtuvėse bendrausime anglų kalba.

  Detali informacija apie kūrybines dirbtuves