• Naujienlaiškis
 • VDA Klaipėdos fakultetas kviečia visus į susitikimą su menininke, tapytoja, prestižiškiausio pasaulyje portretų konkurso „BP Portrait Awards“ 2016 m. nominante Laura Guoke. 

  Susitikimas vyks gruodžio 4 d. 16 val. VDA Klaipėdos fakulteto I a. hole
  Pokalbio trukmė 1,5 val.


  Vizualaus meno kūrėja Laura Guokė į projektą „BP Portrait Awards“ Nacionalinėje portretų galerijoje Londone buvo atrinkta iš 2580 menininkų iš daugiau nei 80-ies pasaulio šalių. „BP Portrait Awards“ – kasmet vykstantis prestižiškiausias pasaulyje portretų konkursas.

  Praeitais metais konkursui „BP Portrait Award 2016“ menininkė pateikė savo kūrinį „Petras“, kuris nugalėjo „Travel Award 2016“ kategorijoje. Tarp laimėtojus atrenkančių komisijos narių buvo Londono Nacionalinės Portretų galerijos vyriausiasis kuratorius Paul Moorhouse, žymus britų tapytojas Richard Twose, BP meno ir kultūros  direktorė Des Violaris.

  L. Guokės kūrinys ir išskirtinis jos meninio projekto pateikimas leido menininkei nugalėti kitus 53 finalistus ir iškovoti „Travel Award“ prizą. Konkurso „BP Portrait Award“ rengėjų įsteigtas „BP Travel Award“ prizas skirtas tam, kad menininkas galėtų įgyvendinti projektą kitoje šalyje. L. Guokės darbai byloja apie Sirijos konfliktą ir humanitarinę krizę, kuri prasidėjo penkiems milijonams sirų (ketvirtadaliui visų gyventojų) pabėgus iš savo šalies. Stovykloje jauna menininkė kūrė pabėgėlių iš Sirijos ir jeims padedančių savanorių didelio formato portretus.

  L. Guokės sukurti portretai „Monika“ ir „Rima and Muhammed Ahmed“ tapo „BP Portrait Award 2017“ ekspozicijos dalimi. Šiuo metu darbai yra rodomi Ekseterio Karališkajame Alberto memorialiniame muziejuje ir meno galerijoje (Royal Albert Memorial Museum and Art Gallery Exeter).

  L. Guokės darbai taip pat bus pristatyti Edinburge,  Škotijos Nacionalinėje portretų galerijoje, (Scottish National Portrait Gallery, Edinburgh).  2017 m. gruodžio mėnesį. 

  2018 m.  „Travel Award“ ekspozicija keliaus į „Sunderland“ muzieju (Sunderland Museum and Winter Gardens).


  APIE AUTORĘ

  Laura Guokė yra baigusi dailės studijas (VDA, Šiaulių Universitete), tačiau ji savo kūryboje neapsiriboja kuria nors viena meno rūšimi ar raiška. Tai įgalina šią menininkę reikštis originaliomis, netikėtomis ir itin paveikiomis formomis. Autorės raiškų, kaip ir temų spektras, gana platus. Ji dažniausiai renkasi socialiai aktyvias temas, demaskuojančias visuomenės neįgalumo momentus, analizuojančias žmogaus egzistencijos klausimus. Vizualinė L. Guokės kalba – drąsi ir dažnai nenuspėjama, tačiau niekada – brutali, ar šokiruojanti. Nors autorė pagal savo amžių priskirtina jauniesiems menininkams, ji jau yra surengusi 19 personalinių parodų Lietuvoje bei užsienyje. Yra atstovavusi Lietuvą tarptautiniuose projektuose Didžiojoje Britanijoje, Vokietijoje, Austrijoje, Italijoje, JAV ir kt. Aktyviai dalyvauja grupinėse parodose, simpoziumuose. Jos kūryba palankiai vertinama meno kritikų ir menotyrininkų. Ji jau yra pelniusi nemažai apdovanojimų bei reikšmingų įvertinimų. Nuo 2011 m. – Lietuvos dailininkų sąjungos narė. 2015m. ir 2017m. menininkei buvo paskirta individuali ir edukacinė Lietuvos kultūros tarybos stipendija.  L. Guokė 2016 m. apdovanota Šiaulių miesto meno ir kultūros premija. BP Portrait Award 2016, prestižiškiausiame pasaulyje, portretų konkursui  autorė pateikė savo kūrinį „Petras“ (2016), kuris tapo nugalėtoju „Travel Award 2016“ kategorijoje.