• Naujienlaiškis
 • Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos fakultete lapkričio 22 d. - gruodžio 13 dienomis veiks paroda „Gražiausios 2016-2017 metų knygos“. Kviečiame apsilankyti!

  Kiekvienais metais Kultūros ministerija, bendradarbiaudama su Lietuvos dailininkų sąjunga ir Vilniaus dailės akademija, rengia konkursą geriausioms meninio apipavidalinimo ir poligrafinio atlikimo Lietuvos leidyklų išleistoms knygoms išrinkti. 

  Lietuvos leidyklų pateiktas knygas knygos meno ekspertų komisija vertina pagal meninio apipavidalinimo ir leidybinio-poligrafinio atlikimo kriterijus. Atrinktos knygos apdovanojamos įvairiais diplomais bei premijomis. Skiriama pagrindinė Metų premija ir šešios premijos kiekvienos teminės grupės knygai. Atskiras premijas skiria Lietuvos dailininkų sąjunga ir Vilniaus dailės akademija.

  Džiaugiamės, jog pagrindinė šio kasmetinio konkurso Metų premija šiais metais buvo paskirta iliustruotojai, VDA Klaipėdos fakulteto komunikacijos koordinatorei Linai Itagaki už inovatyvų aktualios temos pateikimą, taiklų šrifto panaudojimą, jo dermę su įtaigiomis iliustracijomis knygoje „Sibiro haiku“, autorės Jurga Vilė ir Lina Itagaki (išleido leidykla „Aukso žuvys“ , spaustuvė „Petro ofsetas“).

  Taip pat labai malonu, jog 2017 m. net du diplomus gavo VDA Klaipėdos fakulteto alumnas Gytis Skudžinskas: už tikslingą knygos režisūrą knygoje „Pergalės ir pralaimėjimai/Victories and Defeats“, fotografas Romualdas Požerskis (išleido Lietuvos fotomenininkų sąjungos Kauno skyrius, spausdino „BALTO print“);  ir už eksperimentinę bibliofilinės tradicijos interpretaciją knygoje „Scenos/Stages“, autoriai Dainius Liškevičius, Alvydas Lukys, Vilma Samulionytė, Gytis Skudžinskas, Darius Žiūra (išleido „Nerutina/NoRoutineBooks“ , spausdino „Druka“).

  Parengta pagal Kultūros ministerijos informaciją.

  Už eksponuojamas knygas dėkojame Kultūros ministerijos Profesionaliosios kūrybos ir Tarptautiškumo politikos skyriaus darbuotojai gerb. Rasai Balčikonytei ir Vilniaus dailės akademijos dėstytojai Agnei Dautartaitei-Krutulei.

  Parodą dalinai remia Klaipėdos m. savivaldybė.

    

  Ekspoziciją „Gražiausios 2016-2017 metų knygos“ kviečiame lankyti pirmadieniais-penktadieniais nuo 10 val. iki 16 val.

  Gražiausių 2016 m. knygų sąrašas
  Gražiausių 2017 m. knygų sąrašas