Simas Žaltauskas (g. 1980 m. Klaipėdoje) Vilniaus dailės akademijoje (VDA) 2007 m. įgijo tapybos magistro laipsnį. 2004 m. dalyvavo Erasmus mainų programoje Castilla La Mancha universitete, Vizualiųjų menų fakultete (Cuenca, Ispanija). Nuo 2008 m. Lietuvos dailininkų sąjungos (LDS) narys, nuo 2010 m. VDA Klaipėdos fakulteto dėstytojas. Aktyviai dalyvauja parodose: surengė 25 personalinių parodų, tarp jų Stokholme, Londone, Kardife, dalyvavo 30 bendrose parodose. Už savo kūrybą menininkas yra pelnęs įvairių stipendijų, premijų, apdovanojimų Lietuvoje ir užsienyje. 2012 m. už lietuvių koloristinės tapybos tradicijos tęstinumą ir plėtrą jam įteiktas Antano Gudaičio garbės diplomas. Menininkas yra išleidęs ne vieną poezijos rinkinį.

„Paroda „Amarilis“ gėlės vardu pavadinta neatsitiktinai – šis žodis skamba tarsi itališkasis amore, reiškiantis meilę. Šie žiedai skirti Jums – su meile ir viltimi, kad mūsų širdyse degtų noras gyventi ir mylėti“, – taip savo parodą kovo 5 d. pristatė mūsų dėstytojas doc. Simas Žaltauskas.

Parodos ekspozicijoje – didelio formato (150x150 cm) drobės, kuriose – sąmoningai išdidinti amarilių žiedai. Paveiksluose nuosekliai atskleidžiama gėlės egzistencija, pabrėžiamas trapumas, žydėjimo kelias: virsmas iš svogūno į lapus ir stiebą, iš stiebo – į pumpurą, iš pumpuro – į žiedą, o žiedo su septyniomis purkelėmis metafizika – į septynis gamtos stebuklus. 

Paroda veiks iki balandžio 12 d. Kviečiame visus!

Nuotraukų galerijoje tapybos darbų parodos atidarymas, kurio metu susirinkę menininko talento gerbėjai stebėjo, kaip prieš jų akis gimsta vienas iš tapytojo paveikslų.