• Naujienlaiškis
 • Vasario 1 d. Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos fakulteto dėstytojai ir studentai važiavo į Rygą. Vienos dienos kultūrinėje kelionėje aplankėme tris Latvijos nacionalinio meno muziejaus ekspozicijas, trumpam užsukome į Rygos senamiestį.

  Muziejuje RIGA BOURSE apžiūrėjome parodą „Boris Lurie and NO!art”, kurioje  buvo pristatyti meninio judėjimo „NO!art” dalyvių bei judėjimo iniciatoriaus, Rygoje vaikystės ir paauglystės metus praleidusio, vėliau  į JAV emigravusio menininko Boris Lurie (1924–2008) darbai.
  Vienoje salių, B. Lurie parodą lydinčioje nedidelėje ekspozicijoje buvo pristatyti sovietmetyje kūrusių Lietuvos, Latvijos (Visvaldis Ziedinš), Estijos (Andres Tolts) nonkonformistų meno eksperimentai. Tarp autorių buvo labai malonu pamatyti ir V. Kisarausko darbus. Pasak parodos anotacijos, šie menininkai, gyvendami  totalitarinio režimo sąlygomis, drįso, kaip ir laisvoje šalyje gyvenęs B. Lurie, likti ištikimi savo idealams kūryboje. 

  Šioje parodoje mus lydėjo ir išsamiai ekspoziciją pristatė parodos kuratorė Vita Birzaka.
  Beje, parvežėme ir dovanų!  Gerb. V. Birzaka padovanojo įspūdingos apimties B. Lurie parodos albumą Klaipėdos fakulteto bibliotekai. Dėkojame ir džiaugiamės!

  Parodą pristato B. Lurie fondas Niujorke.
  Daugiau apie menininką ir jo veiklą
  Daugiau apie muziejų


  Parodos „Portreto menas Latvijoje. XX a.”, skirtos Latvijos 100-mečio minėjimui, ekspozicija yra išsidėsčiusi trijose parodinėse erdvėse Rygoje. Dėl laiko stokos aplankėme tik vieną parodos dalį pagrindiniame Latvijos nacionalinio muziejaus pastate.

  Bendroje, 100-mečiui skirtoje, ekspozicijoje pristatoma daugiau nei 1100 meno kūrinių, kuriais apžvelgiama portreto žanro raida ir jos stilistinės interpretacijos. Šioje parodoje pristatomas tradicinis  ir šiuolaikinis menininkų požiūris į portreto žanrą skirtingomis technikomis atliktuose kūriniuose. Matėme tapybos, grafikos technika atliktus darbus, skulptūros, objekto, video, instaliacijos kūrinius. 

  Šioje parodoje mus taip pat lydėjo ekspozicijos gidė Anna Pūtele.
  Daugiau apie parodą


  Arsenalo muziejuje, kuris taip pat yra Latvijos nacionalinio meno muziejaus  padalinys, lankėmės parodoje „MELOS“ ir pagrindinę parodą „Portreto menas Latvijoje. XX a.“ lydinčioje fotografijų parodoje. 

  Fotografijų parodoje lankytojui siūloma išsami pažintis su portretine XX a. II pusės fotografija. Ekspozicijoje matėme Janis Pauluks, Džemma Skulme, Imants Lancmanis, Liga Purmale, Maija Tabaka, Boriss Berziņš, Biruta Baumane, Karlis Baumanis, Arta Dumpe, Janis Mitrevics, Gunars Binde, Inta Ruka ir kitų fotomenininkų darbus.

  Daugiau apie parodą


  Paroda „MELOS“ – tai trijų jaunosios kartos latvių menininkių Anna Ceipe, Vika Eksta ir Liga Spunde bendras tarpdisciplininio meno projektas. Interaktyvi instaliacija nepaliko abejingų. Parodinę erdvę užimančioje lovoje, priešais kurią TV ekranas demonstravo bučinių scenas, buvo smagu „pailsėti“ didžajai daliai kelionės dalyvių. Akimirkos įamžintos fotografijose.   

  Daugiau apie parodą ir autores


  Dėkojame Latvijos nacionalinio muziejaus vadovybei, suteikusiai galimybę lankyti parodas nemokamai.
  Širdingas ačiū parodose mus lydėjusioms muziejų gidėms.

  Kelionė buvo finansuota iš VDA Klaipėdos fakulteto nuosavų lėšų.
  Kelionę organizavo Šiuolaikinio meno ir medijų programos vadovė R. Jakštonienė.
  Nuotraukų autoriai dėst. R. Treigys ir stud. J. Docenko