• Naujienlaiškis
 • Knygos meno kūrybinės dirbtuvės, atviros visuomenei pasaulinio žinomumo knygų parodos bei filmų peržiūros Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos fakultete!

  Lapkričio 21-23 d. Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos fakultete (Daržų g.18) vyks dizainerės, VDA lektorės Agnės Dautartaitės-Krutulės kūrybinės dirbtuvės „Įskaitmeninto potyrio reversija. Įrišama istorija. (Išmanusis telefonas – ryšininkas, fiksuotojas, išdavikas ar kūrybos instrumentas? Atsitrenkimai į popierių. Ryšio ir įrišimo paieškos).“

  Tris dienas vyksiančių kūrybinių dirbtuvių metu turėsime galimybę bendrauti su knygos dizainere, sukūrusia apie 20 kompleksinio dizaino knygų, apie 70 knygų viršelių Lietuvos ir užsienio leidykloms, dėstančia knygos meną, iliustraciją ir knygos interpretaciją VDA, viena iš tarptautinės knygos meno konferencijos „6pt“ organizatorių - Agne Dautartaite-Krutule. Kūrybinio darbo dienų pabaigoje žiūrėsime ir aptarsime filmus apie žinomiausius pasaulyje knygos menininkus.

  Kūrybinės dirbtuvės vyks prof. A. Kliševičiaus auditorijoje nuo 10 iki 16 val.


  Taip pat mūsų lauks ne kas dieną pasitaikanti proga – pasaulinio žinomumo paroda „Išskirtinio dizaino knygos iš viso pasaulio“ („Best Book Design from all over the World“)!

  Vokietijos Knygos meno fondo (Stiftung buchkunst) organizuojamame konkurse bei parodoje yra atrenkama geriausi iš geriausių ir nominuojama 14 leidinių iš beveik 600 gražiausių knygų iš 32 pasaulio šalių. Tai kasmetinę, vykstančią Vilniuje Knygos meno konferenciją „6pt“, lydinti paroda. 

  Ši paroda atvira lankytojams, bet truks tik tris dienas, t.y. lapkričio 21-23 d. 
  Ekspoziciją bus galima lankyti nuo 10 val. iki 16 val.

  Daugiau apie kasmetinę konkursinę knygų dizaino parodą „Best Book Design from all over the World“


  Agnė Dautartaitė-Krutulė – dizainerė dirbanti su knygomis, jų idėjomis, pavidalais, tiražavimu bei ieškanti bendros kalbos su rašytojais, menininkais, leidėjais, spaudėjais. Jos kūrybinė veikla pastebėta ir įvertinta knygos meno konkursuose tarp kurių D&AD’18 apdovanojimas. Ateities knygą mato kaip naujų formų ir esamos patirties sintezę, mano jog svarbu dalintis žinojimais bei patirtim, skatinti ir burti kūrėjus tuo tikslu dėsto Vilniaus dailės akademijos Grafikos katedroje, organizuoja paskaitų ciklą „Knygos pavartymai su ...“, yra viena iš tarptautinės knygos dizaino konferencijos „6 pt“ organizatorių.

  Šias kūrybines dirbtuves dalinai finansuoja Klaipėdos m. savivaldybė.