• Naujienlaiškis
 • „Baimės laboratorija“ vaizduoja mumyse tupinčius zuikius

  Keramikė S. Gutautė VDA lauko ekspo (Maironio g. 6, Vilnius) įkūrė „Baimės laboratoriją“. 

  Visą mėnesį nuo rugpjūčio 7 dienos pievą šalia Vilniaus dailės akademijos užima pulkas zuikių ir „Baimės laboratorija“. Keramikės Solveigos Gutautės parodoje sutūpė zuikiai, išgyvenę plačiausią baimių spektrą, nuo didžiausios baimės uždengtomis akimis, pereinančios į juoką – iki drąsiausios būsenos, kuomet zuikis (žmogus) išsivaduoja iš baimių ir joms parodo vidurinįjį pirštą.

  „Baimės laboratorijoje“ S. Gutautė per meną užduoda klausimus apie baimę. Rengdama parodą, menininkė klausė aplinkinių apie jų patiriamas baimes (aukščio, mirties, skyrybų, ateities, nesėkmės) ir kaip tos baimės stabdo, neleidžia, formuoja mąstymą. Galiausiai rado atsakymus ir būdus, kaip įveikti baimę, pasipriešinti, siekti tikslų.

  Kiekvienas „Baimės laboratorijos“ zuikis turi savo istoriją, tad apsilankę parodoje pereisite visą baimių virsmą į drąsą.

  „Baimės laboratorijos“ pradininką – patį bailiausią zuikį – S. Gutautė jau paleido į laisvę: jis eksponuojamas Latvijoje, šiuolaikinės baltų keramikos parodoje "Basics", o parodoje Vilniuje matysime tik jo nuotrauką, simbolizuojančią „Baimės laboratorijos“ gimimą.

  Apie parodą plačiau: laboratorija.solveiga.net

  Į oficialų parodos atidarymą, pasikalbėjimui apie kūrybinį procesą bei baimių įveikimą, menininkė S. Gutautė kviečia
  pirmadienį, rugpjūčio 12 d., 18 val.