• Naujienlaiškis
 • Tarptautinio kaulinio porceliano simpoziumų darbų paroda

  VDA Kauno fakulteto keramikos ir porceliano katedra ir Kultūrinių iniciatyvų grupė „Kvadratas“ pristato tarptautinio kaulinio porceliano simpoziumų darbų parodą iš M. K. Čiurlionio dailės galerijos fondų.

  Spalio 30 d. – lapkričio 25 d. „Gobis/Lauko ekspo“ paviljone (Gedimino pr. 13, Vilnius)

  Parodoje eksponuojami tarptautinių kaulino porceliano simpoziumų metu sukurti darbai. Kaulinio porceliano simpoziumus organizuoja VDA Kauno fakulteto keramikos ir porceliano katedra. Šioje parodoje galima išvysti 2014 ir 2016 metais vykusių simpoziumų dalyvių sukurtus darbus, saugomus M. K. Čiurlionio dailės galerijos fonduose.


  Kaulinis porcelianas nuo ką tik pagaminto iki išdegto darbo susitraukia 17 procentų, o degdamas linkęs deformuotis. Tačiau sudėtingas procesas ir intensyvus darbas atperkamas nuostabiu rezultatu – plonais, peršviečiamais, akinamo baltumo kūriniais. Simpoziumas vyksta VDA KF keramikos dirbtuvėse, kur yra visa reikalinga įranga porceliano gamybai.

  Simpoziumų dalyviai yra ir pripažinti porceliano asai, ir pradedantieji dailininkai. Pastaraisiais metais simpoziumo organizatoriai vis labiau atsigręžia į jaunimą. Pakviesti jaunieji dailininkai galėjo drąsiai eksperimentuoti su kauliniu porcelianu ir atrasti naujų formų bei pritaikyti savo idėjas.

  Kaulinio porceliano simpoziumai Kaune vyksta nuo 1991 metų, porceliano gamykloje „Jiesia“, o nuo 2006 m. – VDA Kauno fakulteto keramikos dirbtuvėse. Iš viso surengta 18 tarptautinių kaulinio porceliano simpoziumų, kuriuose dalyvavo per 100 dailininkų iš 18 pasaulio valstybių. Šiuo metu Kauno kaulinio porceliano simpoziumas yra rengiamas kas 2 metus. Sekantis simpoziumas vyks 2018 metais.

  Projekto vadovas – doc. Remigijus Sederevičius
  Parodos kuratorius – Tomas J. Daunora, VDA KKC