• Naujienlaiškis
 • VDA Keramikos kūrybinio centro partneriai Kultūrinių iniciatyvų grupė „Kvadratas“ ir Lietuvos jūrų muziejus „Gobis/Lauko ekspo“ keramikos parodiniame paviljone (Gedimino pr. 13, Vilnius) pristato naują ekspoziciją.

  Kviečiame aplankyti keramikos parodą „Mus jungia jūra“, kurioje eksponuojami trijų jaunų menininkių Aistės Kalvelytės, Monikos Gedrimaitės ir Mingailės Mikelėnaitės kūriniai. Skirtingas temas bei keramikos meno technologijas plėtojančias keramikes sujungė bendra tema – jūra.

  Vilniaus dailės akademijos (VDA) keramikos magistrantūros studentė Aistė Kalvelytė apie savo kūrinių seriją „E-621” kalba:

  Socialinės medijos. Kasdienė beprasmybės jūra, kurioje skęsta laikas, santykiai, gebėjimas koncentruotis. Mes brendame į ją nemokėdami plaukti, brendame, net gelbėtojams iškėlus raudoną vėliavą. Mes klimpstame, nesuvokdami į ką: saldų kremą ar dumblą. Mūsų sutrumpėjusi atmintis mums neleidžia pamiršti tik vieno dalyko: prieš nuskęstant visiems pademonstruoti, kaip dailiai atrodo mūsų kūnai.

  VDA magistrantūros studijas 2018 – aisiais metais baigusios keramikės Monikos Gedrimaitės pasirinktos temos „Uola ir vėjas“ pagrindinis siekis yra išsiaiškinti daiktiškumo svarbą, atsisakant paties objekto, bet kokio daikto bruožus atspindinčių aspektų, kitaip tariant, išsiaiškinti ar tikrai daikto būtis ir redukuotas elementas gali atspindėti kokią nors daiktišką prasmę. Keramikė ieško sąsajų tarp materialaus objekto pamato ir konceptualiosios jo prasmės. Nors svarbiausiu kūrinio aspektu išlieka daiktiškumas, ieškoma slinkčių, kurios aiškintų skirtingą konceptualumo ar daiktiškumo pusę.

  2017 – aisiais keramikos magistro laipsnį VDA įgijusios menininkės Mingailės Mikelėnaitės kompozicijos „Joldijos dugnas kalnuotas“ dirbiniai degti malkomis kūrenamoje Anagamos krosnyje. Šis degimas ypatingas tuo, jog ilgai degamoje krosnyje medžio pelenai nusėda ant akmens masės dirbinių, taip sukurdami unikalias paviršiaus spalvas bei tekstūras. Taip, anot autorės: „sustiprinamas natūralių pokyčių įspūdis.“ Savo darbus menininkė apibūdina kaip laiko tekėjimą žemėje ir žmogaus bei kultūros pasekmes gamtoje. „Kūrinyje vaizduoju jūros dugną, banguotą ir kalnuotą, slypintį labai giliai, kur jo niekas nemato. Mane domina molio ir žemės tektonika, žmogaus ir gamtos susitikimas.“

  Parodos kuratorius Tomas J. Daunora


  Parodą galite apžiūrėti bet kuriuo paros metu „Gobis/Lauko ekspo“ keramikos parodiniame paviljone, Gedimino pr. 13, Vilniuje nuo rugpjūčio 19 d. iki rugsėjo 25 d.

  Susitikimas su menininkėmis vyks rugpjūčio 23 d., penktadienį, 18.30 val.