• Naujienlaiškis
 • Kviečiame į VDA Kauno fakulteto Tapybos katedros studentų parodos „Nebylios istorijos“ atidarymą, kuris vyks vasario 17 d. 17 val. VDA Kauno fakulteto I aukšto fojė (Muitinės g. 4, Kaunas).

  Tapytojai lyg metraštininkai, naudodami tik jiems būdingas priemones – spalvas, formas, šviesotamsą – gali žiūrovams papasakoti istorijas, kurios iki tol buvo paslėptos nuo pašalinių žmonių akių.

  Šiuo metu renovuojamame Muitinės g. 2 pastate įsikūręs Vilniaus dailės akademijos Kauno fakultetas, kur dabar menus studijuoja būsimieji kūrėjai, sovietmečiu buvo Kauno psichiatrijos ligoninė, tačiau šis pastatas minimas dar XV amžiuje. Manoma, kad tai yra vienas iš seniausių visuomeninės paskirties pastatų Kaune –  tai yra senoji miesto rotušė. Apie 1540 m. karalienės Bonos įsakymu pradėta statyti dabartinė miesto rotušė, o senoji galėjo tapti valdovų rezidencija. Vėliau pastate veikė pranciškonų vienuolynas, dar vėliau priklausė įtakingam pirkliui, o XVIII amžiuje čia veikė Kauno pavieto bajorų teismas.

  Paroda „Nebylios istorijos“ gimė neatsitiktinai. Tapytojus visada veikia paslaptinga pastatų šviesotamsa, daiktai, pavirtę plastinėmis formomis, spalvų sluoksniai, pasislėpę po sienų tinku ir pasakojantys senųjų amžių, prabėgusio laiko istorijas.

  Taip, kaip yra dabar, greitai jau niekada nebebus, todėl tapytojai suskubo įamžinti, užfiksuoti esamus vaizdus, interjerus, paslaptingus koridorius, pasišaukti ir patalpinti vaiduoklius į savo paveikslus. Liks tik šie paveikslai, kurie bus ypatingai vertingi ateityje žiūrovams, nes juose sustabtydas laikas ir pastato būvis, o istorikams tai bus medžiaga tyrimams.

  Tapybos darbų stilius varijuoja nuo koloristinės, ekspresyviosios tapybos iki abstrakčiojo minimalizmo, taip pat parodoje pristatomi figūratyvinės tapybos darbai. Nors kiekvieno autoriaus braižas ir išraiška skirtingi, paroda yra vieninga, nes pasakoja vaizdais, potėpiais, įtaigia emocija begalines istorijas, glūdinčias paslaptingame Muitinės g. 2 pastate.

  Doc. Aušra Vaitkūnienė

  I aukšto fojė, Vilniaus dailės akademijos Kauno fakultetas, Muitinės g. 4, Kaunas.