• Naujienlaiškis
  • Kviečiame į VDA Kauno fakulteto Tapybos katedros magistrantės Kristinos Čivilytės parodos „Nuo medžių metafizikos iki biocentrizmo“ atidarymą vasario 3 d., pirmadienį, 16 val.

    Parodoje siekiama atskleisti biocentrinį požiūrį į aplinką, medžių svarbą, pajausti jų gyvybę, aplinką, poeziją, ritmus, šnabždesius, struktūrą, ciklus, sugrįžti prie šaknų, gyvybės rato. Medžių kamienai-stuburai sukuria ritmus ir atsikartojimus, arkas. Šaknimis jie bendrauja vieni su kitais, susisiekia, padeda. Šakų vainikai tiesiasi į dangų, banguoja, virpa, ošia, susipina.

    Medis suvokiamas kaip kūrybos inspiracija ir kūrybinė erdvė. Įvairios ekosistemos, medžių sąveikos, grybų tinklai, simbiotiniai tinklai, įvairių gamtos formų bendradarbiavimas, - visa tai rodo, kad įvairios rūšys, organizmai susiję tarpusavyje, yra didesnio biotinio tinklo dalis. Nėra griežtų ribų tarp gyvūnų ir augalų, gyvosios ir negyvosios gamtos. Tai, kad mes esame sistemos dalis, ir kad mūsų aplinka taip pat sudaryta iš dalelių, įkvepia kurti paveikslus ir objektus.

    Kristina Čivilytė

    Paroda veiks iki vasario 16 d. VDA Kauno fakulteto I aukšto fojė, Muitinės g. 4.