• Naujienlaiškis
 • Kviečiame į parodos atidarymą lapkričio 12 d. 16.30 val. Beatričės Kleizaitės-Vasaris menų galerijoje Marijampolėje. Ekspozicijoje išvysite VDA Kauno fakulteto Tekstilės katedros dėstytojų ir studenčių kūrinius. 

  Didžioji parodos intriga yra tai, kad ekspoziciją sudaro duetai – rodomi dėstytojų, tituluotų Lietuvos menininkių kūriniai ir jų studenčių diplominiai darbai. Paroda pasakoja apie tai, kuo gyvena, kaip bendradarbiauja kelių skirtingų kartų menininkės, siejamos vienos mokyklos tradicijų ir visoms bendros meno kūrimo idėjos.

  Eksponuojama šiuolaikinė tekstilė – tai meno objektai, sukurti naudojant tradicines ir naujas tekstilės technologijas, įgavę įvairias formas nuo unikalaus audinio iki videofilmo, perteikiančio tekstilės garsus. Parodoje atsiskleidžia dėstytojo ir studento, meistro ir mokinio bendradarbiavimo aspektai.

  Meno studijos – sudėtingas procesas, jame mažai taisyklių, bet daug apmąstymų, intuityvių ieškojimų ir asmeninių studento, būsimojo menininko, pasirinkimų. Dėstytojo uždavinys labai sudėtingas: ne tiek reikalauti, kiek įsijausti, komentuoti, ir, svarbiausia, rodyti pavyzdį sava kūryba.

  Pirmuosiuose bakalauro studijų kursuose Tekstilės meno ir medijos programos studentės įsisavina tradicinius audimo, dažymo, siuvinėjimo būdus. Aukštesniuose kursuose keliamas uždavinys taip valdyti tradicines tekstilės technologijas, kad jos taptų šiuolaikinio meno – efektingo ir žaismingo, gilaus ir filosofuojančio – kūrimo priemone.

  Studenčių Ernestos Dikinytės, Astos Puidokaitės, Editos Tamulaitytės, Victorijos Berezniovos ir Giedrės Antanavičienės darbai stebina išradingumu ir netikėtu požiūriu į tekstilės galimybes. Požiūris gerokai kitoks, negu dėstytojų. Abi stovyklas jungiantis dalykas yra aukštai išsikelta kokybės kartelė.

  VDA Kauno fakulteto Tekstilės katedroje dirba žinomos ir tituluotos Lietuvos menininkės – profesorė Laima Oržekauskienė, docentės Monika Žaltauskaitė-Grašienė, Loreta Švaikauskienė, Lina Jonikė, Jūratė Petruškevičienė, lektorė Giedrė Kriaučionytė. Tai labai skirtingo kūrybinio braižo asmenybės. Visų jų parodas Kauno, Vilniaus, Rygos, Berlyno, Bonos, Dortmundo, Tokijo parodų salėse lydi susižavėjimas, o kūrybiniai darbai apibūdinami kaip įkvepiantis, kerintis, fantastiškas menas.

  Dr. Rasa Žukienė


  Paroda veiks iki 2020 m. sausio 30 d.

  Parodos organizatoriai: Marijampolės Meilės Lukšienės švietimo centras, Beatričės Kleizaitės-Vasaris menų galerija, Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto Tekstilės katedra

  Parodos partneris – Marijampolės savivaldybė, Marijampolės Meilės Lukšienės švietimo centras

  Koordinatorės: Jolanta Gelžinienė, Nina Fiodorova, Rasa Žukienė

  Informaciją teikia: Nina Fiodorova, +37065284127.