• Naujienlaiškis
 • Nuo birželio 25 d. VDA Kauno fakultete pradeda darbą porceliano kūrėjai - startuoja Tarptautinis kaulinio porceliano simpoziumas, siekiantis skatinti porceliano medžiagos naudojimą kuriant šiuolaikinio meno objektus. 

  Kaunas yra vienas iš nedaugelio Europos miestų, turintis ir puoselėjantis kaulinio porceliano tradicijas, nes jame nuo 1970-ųjų veikė porceliano fabrikas. Simpoziumas skatins naudoti intelektines ir technologines naujoves, nepamirštant porceliano tradicijų. Projekte bus naudojami 3D keramikos spausdintuvai, kurie suteiks naujų galimybių meno projektų įgyvendinimui.

  Projekto tikslas – sukurti aukšto lygio profesionalaus meno parodą ir tuo pačiu stiprinti ir atskleisti Lietuvą kaip puoselėjančią kaulinio porceliano tradicijas šalį. Projekto kultūrinę ir meninę vertę užtikrina pakviesti užsienio ir Lietuvos menininkai, kurie atstovauja šiuolaikinį keramikos meną pasaulyje, dirba tarpdisciplininiame meno lauke. Simpoziumo metu dalyviai susipažįsta su vietine aplinka, kultūriniu kontekstu ir  kuria kaulinio porceliano meno kūrinius, specialiai pritaikytus ir skirtus numatytoms parodinėms erdvėms. Sukurti meno darbai papildys Nacionalinio M.K. Čiurlionio muziejaus kolekciją.

  Vykdant projekto edukacinę programą „Praeitis - dabartis - ateitis“ bus bendradarbiaujama su vaikais iš dailės mokyklų, projektas yra atviras ir plačiajai visuomenei, visi besidomintys yra kviečiami į atviras paskaitas ir menininkų kūrybos pristatymus VDA KF Keramikos ir porceliano katedros dirbtuvėse (V. Sladkevičiaus g. 6, Kaunas) bei  projekto parodą „Porceliano tapatybė“.


  Dalyviai: Brian Benfer, menininkas ir publicistas, JAV; Nathan Betschart, dailės profesorius, San Diego Mesa koledžas, JAV; Una Mjurka, keramikos menininkė, Kalifornijos valstijos universitetas, Fresno; Latvija/JAV; Lauris Kilusk, Estijos dailės akademijos lektorius, specializuojasi keramikos 3D spausdinime, Estija; Elize Hiiop, Estija; Aida Dirse, Lietuva; Bart Vandeput (BE/FI), Alto universiteto, Helsinkyje doktorantas, menininkas, Belgija/ Suomija; Saulius Dirsė, Lietuva; Anthony Stellaccio, keramikos menininkas, tarptautinės keramikos organizacijos "Artaxis" koordinatorius, JAV, išleidęs knygą apie Lietuvos keramiką.


  Išsami informacija apie simpoziumą.