• Naujienlaiškis
 • Kviečiame į VDA Kauno fakultete vykusio Tarptautinio kaulinio porceliano simpoziumo parodą, kuri veikia VDA Kauno fakulteto galerijoje (Muitinės g. 2). 

  Tris rugpjūčio savaites VDA Kauno fakulteto keramikos dirbtuvėse vyksta tarptautinis kaulinio porceliano simpoziumas. Šiemetinio simpoziumo tema – tvarumas. Menininkai kuria meno kūrinius, suderinamus su pagrindiniais tvarumo principais, kurie apima ekologiją, socialinį teisingumą, neprievartą ir visuomenės demokratiją. 

  Kaulinis porcelianas – tai medžiaga, kurią sudaro ugniai atsparus molis, lauko špatas, smėlis, kaolinas ir galvijų kaulų pelenai. Būtent tai lemia kaulinio porceliano savybes: jis yra nepaprastai tvirtas, peršviečiamas ir akinančiai baltas. Tačiau tuo pačiu tai yra labai įnoringa medžiaga. Kaip dirbti su ja, simpoziumo dalyvius konsultuoja simpoziumo vadovas Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto dėstytojas doc. Remigijus Sederevičius. 

  Dėl Covid-19 pandemijos Kaulinio porceliano simpoziumas susidūrė su naujais iššūkiais. Užsidarius sienoms, kai kurie dalyviai negalėjo atvykti. Tačiau menininkė iš JAV Allison Safford dalyvauja simpoziume nuotoliniu būdu. Jos kuriamai instaliacijai reikalingos detalės spausdinamos 3D keramikos spausdintuvu, padedant jaunosios kartos menininkei Uršulei Baužaitei. Dalyvių kūrybos pristatymai ir paskaitos persikėlė į virtualią erdvę, tačiau su kauliniu porcelianu bus galima susipažinti ir gyvai - vyks edukaciniai užsiėmimai, kuriuose bus galima dalyvauti iš anksto užsiregistravus.

  Simpoziumo dalyviai: Birgitte Christens (Danija), Eglė Einikytė Narkevičienė (Lietuva), Wen Hsi  Harman (Taivanas – Didžioji  Britanija), Martin Harman (Didžioji  Britanija), Audrius Janušonis (Lietuva), Verners Lazdans (Latvija), Rokas Dovydėnas (Lietuva), Allison Safford (JAV), Uršulė Baužaitė (Lietuva), Elina Titane (Latvia).

  Dalis parodos vyko Kauno paveikslų galerijoje iki rugsėjo 13 d.

  Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.