• Naujienlaiškis
 • Birželio 16 - liepos 11 d. vyksta 3-ioji Alytaus tarptautinė jaunųjų kūrėjų meno bienalė MENO KODAS: LT 100. JAUNIEJI.

  Meno bienalėje dalyvauja ir VDA Kauno fakulteto Tapybos katedros studentai, šiemet apgynę bakalauro laipsnį. Tai - Gerda Malinauskaitė, Samanta Augutė, Aira Urbonavičiūtė, Ligija Krištaponytė, Medeinė Revuckaitė, Akvilina Šimkevičiūtė, Sonata Riepšaitė, Tomas Stanaitis, o taip pat I k. magistrantė Sandra Kvilytė.


  Meno kodas: LT100. Jaunieji – laikmečio meno intencijų aktyvuotas vidinis kūrybinis postūmis. Idėjų paieška, būdai ir išraiškos priemonių pasirinkimas sintezuodami savojoje sprendimų zonoje. Čia generuojamos pokyčių naujienos, menininko pozicijos kodas. 

  Jaunieji kūrėjai imasi laikmečio inspiruotų realijų meninio interpretavimo, įvykių perkėlimo į suvokimų dėlionę. Apmąstymų sankaupa neša asmens / menininko ženklą-krūvį, kuriame užkoduotas jo santykis su praeitimi-dabartimi lokalioje čia ir dabar būsenoje. Daugiasluoksnė meninė savastis, atsiskleidžia laiko, erdvės ir materijos vizualiose būsenose. 

  Siekiama suvokti ir savo kūryboje paliesti, analizuoti tautinio identiteto / tapatumo, įvairialypių sociumo, demografinės situacijos klausimus. Svarstoma apie globalizaciją bei kitus faktorius, paveikiančius plačiosios visuomenės problematiką. Ir pasitelkus nenugalimą kūrybos jėgą, sėkmingai išlaisvinamas kūrybinis proveržis, šių laikų, šio laikmečio jaunųjų kūrėjų meno kodas - laisvės kodas, aktualus Lietuvos ir visiems kitiems nepriklausomybės šimtmečiams. 

  Bienalės organizatorius, rengėjas VšĮ „EGARTA“
  Projekto vadovas Evaldas Grinius 
  Bienalės kuratoriai: Antanas Šeronas; Evaldas Grinius 


  Daugiau renginio akimirkų.