• Naujienlaiškis
 • Lapkričio 19 d. Kauno rotušėje vyko respublikinio 5–12 klasių mokinių tapybos darbų konkurso „Spalvos ir vaizduotės galia“ laureatų apdovanojimai. Vilniaus dailės akademijos (VDA) Kauno fakulteto kartu su Kauno pedagogų kvalifikacijos centru organizuojamas tapybos konkursas šiemet sulaukė 77 dalyvių iš visos Lietuvos, iš kurių 13 tapo konkurso laureatais.

  Keturiose amžiaus grupėse moksleiviai (5­-6 kl., 7-8 kl., 9-10 kl. ir 11-12 kl.) paveikslo plokštumoje kūrė naujas menines kompozicijas. Konkurso dalyviai kūrybinės užduoties įvykdymui turėjo tris valandas ir galėjo laisvai rinktis kūrinio atlikimo techniką. Konkurso dieną moksleivius lydėjo jų mokytojai, kurie dalyvavo VDA Kauno fakulteto dėstytojų vedamose kūrybinėse dirbtuvėse. Net 39 mokytojai išbandė save kurdami dizainus iš porceliano, susipažino su juvelyrikos meno subtilybėmis bei kūrė interjero dizaino idėjų koliažus.

  Sveikinimai ir linkėjimai

  Sveikinimus konkurso laureatams ir mokytojams pradėjo Kauno miesto savivaldybės mero pavaduotojas Mantas Jurgutis, kuris konkurso pirmų vietų ir grand prix laimėtojams taip pat įteikė mero Visvaldo Matijošaičio medalius.

  Malonu jus matyti mums sakralioje vietoje, pačioje Kauno širdyje. Tikimės, jog jūsų kūrybos spalvos persikels į miestą ir pažadins ne tik mūsų čia susirinkusių, bet ir mūsų miestiečių bei miesto svečių vaizduotę.

   Kauno miesto savivaldybės mero pavaduotojas Mantas Jurgutis

  Konkurso organizatorius VDA Kauno fakulteto dekanas prof. Jonas Audėjaitis dėkojo mokiniams, kurie savo kūryboje atskleidė savo išskirtinius gebėjimus.

  Akademija stengiasi suteikti ne tik sąlygas, bet ir įvertinti jūsų pastangas, matant kaip puikiai jūs gebate tai daryti spalvoje, pajungdami savo vaizduotę. Linkiu jums kurti gražesnę ateitį ir tikiu, jog pasimatysime dar ne kartą.

  VDA Kauno fakulteto dekanas prof. Jonas Audėjaitis

  Vilniaus dailės akademijos vardu mokytojus ir mokinius sveikino prorektorius mokslui dr. Marius Iršėnas.

  Mums yra labai svarbi bendroji vizualinė kultūra, kurią ugdote jūs, mokytojai. Jūsų ugdytinių kūrybiniai darbai yra daug vertingesni už mobiliųjų programėlių produktus. Pasaulis išties vertina vaizduotę ir originalumą.

  VDA prorektorius mokslui dr. Marius Iršėnas

  Konkurso organizatorė Kauno pedagogų kvalifikacijos centro direktorė Rasa Bortkevičienė džiaugėsi mokinių kūrybingumu.

  Sveikinu jus, kūrybingus, veržlius, kupinus idėjų. Nuoširdžiai dėkoju visiems. Jūsų darbai ne tik atskleidė gausybę netikėtų idėjų, tačiau parodė ir begalinę jūsų išraiškos laisvę.

  Kauno pedagogų kvalifikacijos centro direktorė Rasa Bortkevičienė

  Konkurso remėjo BLC verslo lyderių centro atstovė – UAB „Urban Inventors“ paslaugų vystymo projektų vadovė Rūta Vismantė linkėjo drąsių ir ambicingų idėjų, prisidedant prie gražesnio pasaulio kūrimo. Vertinimo komisijos narės, menotyrininkės Violeta Jasevičiūtė sveikino mokinius, garbingai atstovavus savo miestus ir mokyklas respublikiniame konkurse, o mokytojams dėkojo pastebėjus gabius menui vaikus.

  Muzikinius šventės akcentus dovanojo Kauno Juozo Gruodžio konservatorijos mokiniai. Mokytoja Rasa Vaitkevičiūtė. Koncertmeisteris Raimundas Martinkėnas.

  Konkurso Grand Prix laimėtoja

  Aukščiausią konkurso apdovanojimą laimėjo 8 klasės moksleivė Augustė Sarapinaitė iš Vilniaus rajono Pagirių gimnazijos.

  Jaučiu gerą šoką, jaudulį. Pačią pirmą dieną kai piešiau, aš negalvojau, kad laimėsiu, tiesiog dėl smagumo atvažiavau dalyvauti. Konkurso dieną buvo užplaukę pasakų motyvai, mintyse buvo „Alisa stebuklų šalyje“ – tai ir lėme kaip aš pavaizdavau natiurmorto pastatymą.

  Augustė Sarapinaitė

  Laureatės mokytoja Irena Kurklietienė pasakojo, jog Augustė yra labai aktyvi ir žingeidi mergaitė.

  Ji labai norėjo dalyvauti konkurse ir mes važiavome lyg į šventę. Dalyvauti buvo labai smagu, o kad laimėsim – visai nesitikėjom. Norėčiau, kad tokie konkursai vyktų dažniau, į kuriuos galėtumėme atvažiuoti su vaikais kelis kartus į metus. Labai dėkoju organizatoriams ir Kaunui, kad pakvietė dalyvauti.

  Irena Kurklietienė

  Konkurso laureatei įteiktos organizatorių ir remėjų dovanos, mero Visvaldo Matijošaičio medalis ir įrėmintas jos konkursinis tapybos darbas.

  Konkurso laureatai

  Visų 77 konkurso dalyvių kūrybą vertino kompetetinga komisija: VDA Kauno fakulteto dekanas prof. Jonas Audėjaitis, VDA Kauno fakulteto Tapybos katedros vedėja doc. Aušra Vaitkūnienė, Lietuvos dailininkų sąjungos narys, tapytojas Gintautas Vaičys, Lietuvos dailininkų sąjungos narė, menotyrininkė Violeta Jasevičiūtė, Kauno Juozo Grušo meno gimnazijos dailės mokytoja ekspertė Rasa Klingaitė ir LSMU Medicinos psichologė Ilona Laukienė.

  5-6 klasių grupėje

  I vieta – 6 klasės moksleivė Smiltė Štreimikytė iš Marijampolės Šv. Cecilijos gimnazijos, mokytoja Jolita Bičkienė. Nominacija už minties ir spalvos plastiką.

  II vieta – 5 klasės moksleivė Eglė Ožikauskaitė iš Kauno Juozo Grušo meno gimnazijos, mokytoja – Rima Keturkienė.

  III vieta – 6 klasės moksleivis Mantas Balčiūnas iš Kauno Gedimino sporto ir sveikatinimo gimnazijos, mokytoja – Valerija Medelinskienė.

  7-8 klasių grupėje

  I vieta – 8 klasės moksleivė Delfina Gruodytė iš Kauno rajono Lapių pagrindinės mokyklos, mokytoja – Dalia Audėjaitienė.

  II vieta – 8 klasės moksleivė Deimantė Šimkutė iš Kauno Šančių mokyklos – daugiafunkcinio centro, mokytoja – Reda Stulpinienė.

  III vieta – 8 klasės moksleivė Tiša Zakrevskaja iš Vilniaus Sofijos Kovalevskajos progimnazijos, mokytoja – Ana Kasatkina.

  9-10 klasių grupėje

  I vieta – 9 klasės moksleivė Rusnė Andrulevičiūtė iš Kauno Maironio universitetinės gimnazijos, mokytoja – Jūratė Petrauskienė.

  II vieta – 9 klasės moksleivė Patricija Dobrovolskytė iš Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazijos, mokytoja – Loreta Klimavičienė.

  III vieta – 9 klasės moksleivis Vilius Ramanauskas iš Kauno Gedimino sporto ir sveikatinimo gimnazijos, mokytoja – Valerija Medelinskienė.

  11-12 klasių grupėje

  I vieta – 12 klasės moksleivė Angelika Bartė iš Ukmergės Antano Smetonos gimnazijos, mokytoja – Romualda Zareckienė.

  II vieta – 12 klasės moksleivė Augustė Volungevičiūtė iš Prienų „Žiburio“ gimnazijos, mokytoja – Ilona Rasimavičienė.

  III vieta – 12 klasės moksleivė Urtė Kavoliūnaitė iš Kėdainių „Atžalyno“ gimnazijos, mokytoja – Daiva Nurdinova.

  Konkurso „Spalvos ir vaizduotės galia“ laureatų kūrybinių darbų paroda veikia Kauno pedagogų kvalifikacijos centre, Vytauto pr. 44, Kaunas.

  Nuotraukų autorius Liudvikas Žiemys.