#SUTIKITUS tai interviu serija su VDA alumnais ir dėstytojais. Vaidas Byla baigė Dizaino bakalauro ir magistro studijas VDA Kauno fakultete 2020 metais. 

Vaidas jau daug metų domisi vandens objektais ir technologijomis. Bakalauro baigiamajam darbui sukūrė „tinginių baidarę” su dviem varikliais ir saulės elementais. „Gavosi labai greita baidarė, tačiau trūko stabilumo”, - prisipažįsta Vaidas magistro baigiamajame darbe apjungęs jachtą, gyvenamąjį namą ir povandeninį laivą.

Keliamės į atogrąžų PinHouse

Nors mintis sujungti tris objektus - jachtą, gyvenamąjį namą ir povandeninį laivą į vieną sukosi apie Lietuvos rinką, jaunasis dizaineris pasirinko atogrąžų klimato juostą, kurioje pasak projekto autoriaus pastovesnis vandens lygis, vanduo yra skaidresnis, įvairesnė povandeninė gyvūnija bei augmenija. Povandeninio pasaulio pažinimo tikslu Vaidas suprojektavo didžiulį 7 metrų dydžio langą.
 

Sunkiausia buvo rasti reikalingą techninę medžiagą. Vardan PinHouse povandenių langų, teko apsimesti realiai gaminančiu povandeninį objektą, pripasakoti, kad yra realus investuotojas šiam milijoninės vertės projektui. Įmonė manimi patikėjo ir suteikė visą reikalingą techninę informaciją apie stiklo storį bei montavimą šiam išskirtiniam objektui.

Vaidas Byla

Paklaustas kaip pavyko išsisukti nuo įmonės išrašytos šimtatūkstantinės sąskaitos, Vaidas atsakė, jog jį išgelbėjo COVID-19 situacija ir pasaka apie netikėtai dingusį investuotoją.

Interjero dizainą įkvėpė vandens jungtis su pakrante

Šilumos nestokojančiame klimate gausybę turistų domina ne tik vandens pramogos, bet ir patogus poilsis jachtoje. Daugiau nei 60 kv/m gyvenamojo ploto sudaro svetainė-virtuvės zona, vonios kambario zona ir miegamojo zonos. Interjere dominuojančios neutralios, šviesios spalvos nuteikia ramiai ir nekelia papildomos įtampos gyvenimui mažoje povandeninėje erdvėje.
 

Interjere stengiausi išlaikyti aptakumą, vengti stačių kampų. Suprojektuota banguojanti skirtingų lygių sėdimoji dalis su pagalvėmis primenančiomis akmenis. Ši sėdimoji dalis esant poreikiui gali transformuotis į lovą.

Vaidas Byla

PinHouse eksterjere panaudotas bangos kilimo motyvas atlieka ne tik stogelio nuo saulės funkciją, bet ir aprūpina objektą elektros energija iš atsinaujinančio šaltinio - saulės. 

Objektas valdomas mobilia programėle

Pasitelkęs naujausias technologijas Vaidas sukūrė išmanią rekreacinę erdvę, kurią valdo pats gyventojas. Objekto valdymui skirta specialia mobilia programėle gyventojui suteikiama galimybė reguliuoti apšvietimo intensyvumą, spalvą, lango skaidrumą, taip pat stebėti  resursų likutį, kaip vyksta elektros energijos gamybos procesas. 

Autoriaus nuomone apsigyvenimo laikotarpis išplaukus yra 7-14 dienų. PinHouse sumontuoti keturi varikliai ir autonominė navigacija užtikrina saugų judėjimą tarp jungiamųjų salų.
 

Saloje vienu metu gali prisišvartuoti keturi laivai. Vienas iš jungiamosios salos tikslų yra sukurti mini bendruomenę, kurioje gyventojai dalinasi įspūdžiais ir taip mezga pažintis. 

Vaidas Byla

Gyvenimas po Akademijos

Per rekordiškai trumpą laiką (keturis mėnesius!) užbaigęs ir apsigynęs magistro baigiamąjį darbą PinHouse, Vaidas Byla šiuo metu dirba grafikos dizaineriu reklamos agentūroje, laisvalaikiu kuria industrinio dizaino projektus, tapo ir lieja akvareles. Savo kūryba jaunasis dizaineris dalinasi socialiniuose tinkluose įkurtoje „Bale Studio“ ir asmeninėje Behance paskyroje.