• Naujienlaiškis
  • Sausio 16 dieną Vilniaus dailės akademijos Kauno fakultete (VDA KF) buvo atidaryta Tapybos ir Skulptūros studijų programų studentų Adomo Sviklo, Luko Marciulevičiaus ir Edvino Batulevičiaus priešinių paroda. Parodą apžiūrėti galerijoje bus galima visą sausio mėnesį, todėl raginame paskubėti ir ateiti pasigrožėti talentingų studentų darbais.

    Autoriai apie parodą

    Adomas Sviklas: Studijuodamas metus Krokuvoje ieškojau sau artimo piešimo būdo. Tyrinėjau šviesos ir tamsos santykį, piešinio ryšį su balto popieriaus lapu., įvedant tik šešėlį, žmogaus savybę matyti tai, ko nėra, pratęsti liniją ir mibtyse sukurti pilną vaizdą. Išbandęs daug technikų bei priemonių iš naujo atradau akvarelę. Akvareęlė neleidžia ilgai galvoti, visuomet išlieka vietos nenuspėjamumui. Tai dialogas su spalva, ji reaguoja į tave, o tu į ją, turi veikti spontaniškai.

    Lukas Marciulevičius: Paišiau, paišiau ir va, pripaišiau.

    Edvinas Batulevičius: Kūrybiniai sugebėjimai dažnai, daugžodžiaujant ir nemandagiai pataikaujant, apvelkami saldžia talento skraiste tų, kurie nelinkę (ar netikę) gilintis į šių, „talentingųjų“, asmenų kūrybinius procesus, tačiau visų pirma tai yra sugebėjimai, o tik po to su jais gimsta kūryba. Kaip ir kiekvienas gabumas, piešimas reikalaujha pasiruošimo, atkaklumo, kantrybės, įdirbio ir nenustigstančio savęs lavinimo, nes kaipgi kitaip šiam amžinam amatui galima perduoti jau virš keturiasdešimt tūkstantmečių gyvuojančią, paleolito žmogaus įžiebtą meniškumo ugnį giliuose sąmonės urvuose, kuriuose taip skendi talentingieji.