• Naujienlaiškis
  • Birželio 20 d. Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos fakulteto kvietimu Lietuvoje lankėsi Neapolio menų akademijos profesorė, skulptorė Rosaria Iazzetta.

    Jau 10 metų dirbanti profesore Neapolio menų akademijoje Skulptūros katedroje, Rosaria pasidalino savo profesorės patirtimi, supažindino su skulptūros studijų programos sistema Italijoje ir kvietė tartis dėl tolimesnio, aktyvaus bendradarbiavimo galimybių tarp Vilniaus dailės akademijos ir Neapolio menų akademijos.

    „Kai dirbu su jaunąja karta, man labai svarbu juos suprasti, tai kas vyksta studentų galvose, žinoti jų siekius. Pirmaisiais studijų metais mokiniai supažindinami su klasikine skulptūra. Tai yra privaloma. Antraisiais metais mes pradedame šviesti studentus ne tik praktiškai, bet ir teoretiškai. Tai padeda studentams suvokti jog yra įvairių požiūrių į skulptūros meną. Trečiaisiais studijų metais studentai kuria konceptualias skulptūras, įvairias erdvines instaliacijas, dalyvauja performansuose. Svarbu studentus supažindinti su visomis šiuolaikinio meno formomis, nes šiais laikais viskas turi būti matoma šviežiu žvilgsniu.“

    Skulptorė taip pat dalinosi patirtimi įgyta vizituojant Kiniją ir Japoniją bei tikino tarptautinio bendradarbiavimo ir tarpdiscipliniškumo svarba: „Žmonės nesupranta koks galingas yra menas. Tai nėra tik objektas“.


    Nuotraukų galerijoje - akimirkos iš profesorės vizito Kaune.