• Naujienlaiškis
  • Birželio 12 d. pristatyta meninio projekto „Perspektyvos: menas, kepenų ligos ir realybė gydytojų akimis“ paroda Klaipėdoje, Michaelson Boutique Hotel.

    Projekte dalyvavo 15 VDA Kauno fakulteto dėstytojų ir studentų, kurie meninėmis raiškos priemonėmis išreiškė gydytojų mintis, jausmus, įžvalgas ir emocijas, susijusias su inovatyvia terapija. Pasitelkę šį įrankį, gydytojai gali visiškai išgydyti hapatitu C sergančius pacientus.

    Kilnus šio projekto tikslas - apjungti ligą, mediką ir meną – menininkams atvėrė naują ir sau netikėtą kūrybos kryptį. Sudalyvauti projekte ir išreikšti opias ligas per meno kūrinius yra socialiai angažuoto meno forma. Parodos idėja turi tarpdisciplininio meno bruožų kai, pasak menotyrininko Halo Fosterio, „yra pasitelkiamos ir kompetetingai panaudojamos įvairių sričių žinios“. Disciplinų ribas peržengiantis kūrybos pobūdis yra šiuolaikinio meno kalba, kuria šio projekto rezultatai pasakoja apie svarbiausius pacientų išgyvenimus.

    VDA Kauno fakultetas kartu su medikais ir pacientais įgyvendindami šį projektą sukūrė refleksyvų santykį su kultūrine ir socialine terpėmis. Projekto paroda keliauja po visą Lietuva, supažindindama visuomenę su opiomis ligomis per vizualiųjų menų prizmę. Šis iš dalies socialinis projektas sukėlė didelį visuomenės susidomėjimą, atradus naują, sau reikšmingą ligos ir meno sintezę.


    Paroda veiks iki rugsėjo 13 d. Michaelson Boutique Hotel, Žvejų g. 18, Klaipėda.