• Naujienlaiškis
 • Kviečiame į parodos atidarymą lapkričio 11 d., pirmadienį, VDA Kauno fakulteto I aukšto fojė. Ekspozicijoje išvysite Natalios Romaniuk (Lenkija) grafikos meno kūrinių parodą „Dance with the Shadows“ („Šokis su šešėliais“).

  „Pagrindinė parodos kūrinius siejanti tema yra nematomoji asmenybės dalis, kurioje yra slepiama tamsioji asmenybės pusė – baimės ir vienatvė, su kuriomis žmogui tenka susidurti kiekvieną dieną. Naudojama šokio metafora veda į vidinį tamsos, liūdesio ir izoliacijos pasaulį.

  Kaip grafikos menininkė dažnai klausiau savęs kokia yra vaizdų gamybos prasmė skaitmeninės žiniasklaidos amžiuje, kai susiduriame su milžinišku kiekiu vaizdinių kiekvieną dieną. Mes patys nuolatos kuriame vaizdus, juos konvertuojame ir dalinamės kasdieniame gyvenime, o jie kaip atsiranda, taip ir išnyksta, nes tokia yra jų prigimtis šiame skaitmeniniame amžiuje.  Vaizdai prarado savo ilgalaikę vertę ir jėgą reprezentuoti.

  Savo kūriniuose vaizduoju žmogaus tapatybės dekonstravimo procesą ir įvaizdžio problemą, kuri įvyko mene ir visame pasaulyje. Terminas „tapatybė“ yra naudojamas kaip stabilus asmenybės bruožas, tačiau yra nuolat dekonstruojamas besikeičiančios aplinkos veiksnių.

  Vizualiniu aspektu mano kūriniai susideda iš vaizdinių kompozicijų: vaizduojamas žmogaus kūnas yra išorinių pasaulio pokyčių simbolis, reprezentuojantis kaip šie pokyčiai veikia ne tik kūną, bet ir psichiką. Kūnai yra sudaryti iš plokščių gabalėlių ir raštų, kurie skirti užpildyti sodriomis struktūromis arba spalvomis. Kūriniuose stengiausi vengti niūrių ar ryškių  spalvų, todėl visi mano darbai yra monochromatiniai ir blyškių spalvų.

  Svarbiausia mano grafikos darbų dalis yra figūrų suskaidymas – figūrų pozos ir gestai yra kupini skausmo ir dramos. Figūrų lytis nėra reikšminga ir iš dalies yra tikslingai paslėpta, kad žiūrovas negalėtų jos atpažinti.“

  Natalia Romaniuk