• Naujienlaiškis
 • Fabric & Fabrication

  Audinys & fabrikacija

  „Visi raštai turi kažką reikšti.“  William Morris (1834-1896)


  Lapkričio 16 d. 16 val. Vilniaus dailės akademijos Kauno fakultete (VDA KF) atsidarys Tekstilės katedros viešnios Krista Leesi paroda „Fabric & Fabrication“.

  Paroda VDA KF bus eksponuojama iki lapkričio 23 dienos.


  Apie menininkę.

  Kristai Leesi raštų dizainas yra meno forma. Šioje parodoje interpretuojami keletas istorinių bei gerai žinomų tipinių tekstilės raštų. Raštai atlieka ne tik dekoratyvinį vaidmenį, bet ir tampa tradiciniais rėmais, kuriuose galima žaisti reikšmėmis, išreikšti naujas idėjas, pasakoti istorijas, užšifruoti žinutes. Į juos pažvelgiama žaismingai, o kai kuriais atvejais galbūt net ir ironiškai.

  Krista Leesi yra menininkė, dizainerė ir Estijos meno akademijos Tekstilės dizaino fakulteto dėstytoja. Aktyviai kurianti ir įvairiapusiška menininkė nuo 1992 m. sudalyvavo ne vienoje grupinėje ir jungtinėje parodose tiek Estijoje, tiek užsienio šalyse. Leesi tuo pačiu metu kuria ir unikalius, šmaikščius kūrinius, ir praktiškas mažas serijas. Ji tapo daugelio profesionalių konkursų laimėtoja ir gavo ne vieną apdovanojimą. 2001-aisiais ir 20014-aisiais metais menininkė buvo pripažinta Geriausia Estijos tekstilės menininke.

  Apie autorę ir jos darbus daugiau sužinoti galite čia: www.kristaleesi.ee


  Apie parodą.

  „Milfliorai“ skirtas pagerbti viduramžių “tūkstančio gėlių” tapiserijoms. Jiems sukurti panaudoti Estijos gamtos augalų herbarijai. Gėlės čia jau ne tik fono užpildas – jos tampa pagrindinėmis veikėjomis. Gamtos grožis atsiskleidžiamas trigubu dydžiu.

  „Talino toile“ yra eksperimentas, paremtas Prancūzijoje atsiradusio istorinio audinių marginimo stiliaus toile de jouy principais. Mėlynai baltas – Estijos sostinės vėliavos spalvų – viršutinis raštas vaizduoja skirtingus architektūrinius motyvus ir miesto gyvenimo scenas. Skvarbi akis gali įžvelgti užuominas į aktualias temas ir socialines miesto gyvenimo problemas.

  „Taškuoti / Paryžius“. Įvairios akimirkos, nuotaikos, istorinės ir šiuolaikiškos užuominos apie Paryžių – kartu jos tampa taškais audinyje.

  „Damastas / Skonio reikalas I, II“. Tai žaidimas įvairiais estiškais simboliais, logotipais, talismanais ir t.t. – niekuomet nežinai, ar naujas gautas raštas bus politiškai korektiškas.

  „Žąsies kojelės/Voverės skraiduolės (Pteromys volans)“ atsirado iš susirūpinimo Estijos miškais. Naujuoju įstatymu nuo 2017-ųjų metų leidžiama kirsti jaunesnius miškus. Taigi, be kitų problemų, iškyla grėsmė, jog sklendžiančios voverės neteks joms tinkamos gyvenamosios aplinkos: tam, kad jos išgyventų, šioms voverėms ypatingai reikalingas senas miškas.

  „Eglutė/Silkė (iš angl. Herring) (Clupea harengus)“. Kartais silkė yra tiesiog silkė.