• Naujienlaiškis
  • Sausio 30,31 ir vasario 1 dienomis Vilniaus dailės akademijos Kauno fakultete (VDA KF) ir toliau vyksta Gabių vaikų programa. Šį kartą jauniesiems talentams veiklas veda tapytojas, VDA KF absolventas Donatas Vasiliauskas, kuris moksleivius supažindina su vizualiaisiais menais, vaizdų raiškos būdais ir technikomis. Čia vaikai gali ne tik sužinoti daug naudingos informacijos, bet ir patys prisiliesti prie praktinių užsiėmimų.

    Kitos programos veiklos vyks 3 klasių moksleiviams jau vasario 5-8 dienomis. Susitikimų metu fakulteto profesorius Rolandas Rimkūnas vaikams dėstys tema „Dailė ir jos šakos: piešinio galimybės.


    Apie programą

    Gabių vaikų ugdymo programa yra Kauno miesto savivaldybės projektas, prie kurio prisijungė visi Kaune veikiantys universitetai. Šiais mokslo metais pagal programą bus ugdomi 3, 6  ir 10 klasių mokiniai – iš viso 135 kauniečiai. Jie atrinkti vadovaujantis specialia testavimo metodika, kurią drauge su visu programos struktūros bei turinio aprašu dar šių metų kovą patvirtino Kauno miesto taryba.

    Naująją tarpdisciplininio itin gabių mokinių ugdymo programą sudaro keturios sritys: asmenybinis ugdymas, matematika ir gamtos mokslai, socialiniai ir humanitariniai mokslai bei menai. Bendra vienerių metų programos trukmė – 64 akademinės valandos. Šiuo projektu siekiama suteikti galimybes mokiniams plėtoti savo prigimtinius gebėjimus.