• Naujienlaiškis
  • Gegužės 6 ir 8 dienomis Vilniaus dailės akademijos Kauno fakultete vyko užsiėmimai Gabių mokinių ugdymo programos šeštokams. Paskaitą tema „Vizualiųjų menų pažinimas: optiniai triukai vaizdų kūrimo procese“ jiems vedė Grafikos katedros profesorius Rolandas Rimkūnas. 

    Mokiniai užsiėmimo metu susipažino su vizualumu kaip neatskririama mūsų kasdienybės ir pasaulio pažinimo dalimi: „Beveik viskas, ką matome, yra sukurta žmogaus - namai, automobiliai, mados, internetiniai vaizdai - pirmiausiai tai atsiranda žmogaus fantazijose, mintyse, o vėliau ir popieriaus lape ar kompiuterio ekrane.  Bet kuris profesionalesnis vaizdas iš dalies yra optinis triukas. Juk mašinos ar namo piešinys dar nėra nei mašina, nei namas, bet mes tai suvokiame kaip būtent šiuos objektus“ prof. Rolandas Rimkūnas. 

    Antroje užsiėmimo dalyje moksleiviai mokėsi perspektyvos meno. Piešiniuose šeštokai vaizdavo automobilius ir pastatus, kuriuose atsispindi visos perspektyvos galimybės siekiant sukurti realesnio vaizdo įspūdį.