• Naujienlaiškis
  • Gegužės 17, 20 ir 30 dienomis Vilniaus dailės akademijos Kauno fakultete rinkosi Gabių mokinių ugdymo programos dešimtokai. Jiems paskaitas vedė Stiklo meno ir dizaino katedros lektorius Paulius Rainys. Jo vedamo užsiėmimo „Stiklas dailėje, dizaine ir architektūroje“ metu mokiniai diskutavo apie nestereotipiškas stiklo medžiagos panaudojimo galimybes. Paulius dėstė apie objekto suvokimą iš stebėtojo perspektyvos, panaudojant įvairias medijas bei jų jungtis vaizdų kūrimo plotmėje.

    Dešimtokai taip pat dalyvavo Keramikos ir porceliano katedros paskaitoje, kur kartu su vedėju doc. Remigijumi Sederevičiumi mokėsi „Porceliano panaudojimo galimybių ir technologijų“. Mokiniai susipažino su 3D keramikos spausdinimo technologiniu procesu ir projektavo savo objektus. Ant molio plokštelių moksleiviai išbandė įvairius dekoro perkėlimo būdus - linijinį reljefinį piešinį, paviršiaus skaptavimą, tapymą spalvotomis engobomis ir antspaudavimą. 

    Gegužės 30 dieną dešimtokams paskaitos „Piešinio ir iliustracijos nauda ir galia“ metu Grafikos katedros vedėjas doc. Vaidas Naginionis pristatė esmines iliustracijų kūrimo koncepcijas ir plastines galimybes. Moksleiviai susipažino su pagrindiniais iliustracijos (personažo ir naratyvo formavimo) idėjiniais ir technologiniais principais. Užsiėmimo rezultatas - dešimtokų sukurti autoriniai komiksai, kurie reprezentuoja mokinių gebėjimą per trumpą laiką vizualiai išreikšti savo mintis ir idėjas.