• Naujienlaiškis
 • Geros valios žmonės ir įvairios įmonės šiuo sunkiu Lietuvai laikotarpiu vienijasi padėti Lietuvos gydymo įstaigoms, gydytojams ir kitam medicinos personalui kovoje su COVID-19. Ne išimtis ir Vilniaus dailės akademijos (VDA) menininkas, Kauno fakulteto dėstytojas Tadas Vosylius. 4D meno objektai programos vadovas Tadas Vosylius ėmėsi iniciatyvos namuose turima įranga sukurti apsauginį veido skydelį medikams.
   

  Šiuo metu yra didelis apsaugos priemonių medikams deficitas, todėl sukūriau lengvo ir patogaus skydelio modelį. Gamybai naudojau skaidrią 0,1 mm storio plastikinę plėvelę ir standartinę 3D spausdintuvuose naudojamą termoplastinę giją. Pirmuosius pagamintus skydelius padovanojau išbandyti medikams. Jie liko patenkinti ir priemonėmis jau naudojasi Kauno 2-oji klinikinė ligoninė.

  Tadas Vosylius

  Dėl apsauginių skydelių gamybos instrukcijų su dėstytoju susisiekė Rotary klubo labdaros ir paramos fondas ir Laisvės TV paramos medikams fondas. Visuomeninės organizacijos yra pasiruošusios savo lėšomis pradėti gamybą didesniais kiekiais.
   

  Būtina padėti medikams, todėl viešai dalinuosi apsauginio skydelio modeliu. Jeigu turite galimybę naudotis 3D spausdintuvu, raginu atsisiųsti ir atsispausdinti.

  Tadas Vosylius


  Dalinamės spausdinimui skirtais STL formato dokumentais, kuriuos galima naudoti asmeniniais ir pagalbos medicinos personalui tikslais.

  Kilus techninių klausimų su dėstytoju galima susisiekti el. paštu tadas.vosylius@vda.lt

  Atsakingai laikykimės Valstybės nurodymų, saugokime save ir vienas kitą!


  Taip pat skaitykite: Dizaino laboratorijoje verda darbas: lazeriu pjaustomi apsauginiai veido skydeliai