Dygsnis po dygsnio siuvinėju savo mintis ant medvilninio audeklo skiautės; šis užsiėmimas man reikalingas kaip oras. Siuvinėjimas yra tam tikras mąstymo būdas. Norėdama perkratyti ir surikiuoti savo mintis, turiu rasti laiko pabūti vienumoje su savimi, neskubėdama pasinerti į monotonišką darbą. Mano kūryba gimsta iš noro įvesti tvarką, ištyrinėti ir išsigryninti tam tikrus dalykus. Mano vaizdiniai yra tarsi dėlionė: pavienės detalės susidėlioja į visumą, o tada atitrūksta ir tampa kitos istorijos dalimi. Todėl mano kūryba juda įvairiomis kryptimis.

Parodoje „Ode To The Mended“ menininkė Ida-Lovisa Rudolfsson pristato tekstilinius koliažus – išsiuvinėtus ir margintus skiautinius. Šie kūriniai yra pastarųjų trijų metų menininkės kūrybos vaisius, o didelių matmenų eksponatą pavadinimu „Ar girdi, kaip lyja?“ (Do You Hear The Rain) menininkė pirmą kartą eksponavo 2016 m. Geteborgo meno muziejuje surengtoje savo autorinėje parodoje. Pastaruoju kūriniu ji atidavė duoklę Jessicai Dubroff, kuri, būdama vos septynerių, 1996 m. pasiekė rekordą, tapusi jauniausia Šiaurės Amerikos žemyną perskridusia lakūne. Šis kūrinys pašvęstas visiems, kurie išdrįso, kuriems pavyko ir tiems, kurie taip ir negrįžo namo.

Idos-Lovisos Rudolfsson kūryboje skleidžiasi jausminį krūvį turinčių vaizdinių pasaulis. Kasdienių situacijų ar kasdienės aplinkos fragmentai dažnai persipina su pabėgimo, nerimo ir išnykimo simboliais. Kruopščiai sukurtuose paveiksluose atsispindi kasdienės situacijos, kurios persimainė į kažką kito, kažką keisto ir paslaptingo.

Ida-Lovisa Rudolfsson gimė 1979 m. Švedijoje. Menininkė gyvena ir kuria Švedijos vakarų pakrantės Orusto saloje. 2010 m. ji baigė tekstilės meno studijas Geteborgo dizaino ir amatų mokykloje, kur įgijo menų magistro laipsnį. 2010 m. autorinę parodą surengusi menininkė nuo to laiko spėjo surengti kelias savo parodas, sudalyvauti didelėse grupinėse parodose, taip pat pristatyti savo kūrinius didelio susidomėjimo sulaukusiose svarbiose tarptautinėse parodose. 2016 m. Ida-Lovisa Rudolfsson atstovavo Švedijai 15-oje tarptautinėje tekstilės trienalėje, kuri įvyko Lodzėje (Lenkija), o 2016 m.  sudalyvavo 6-oje tarptautinėje Rygos tekstilės ir pluoštinio meno trienalėje. 2016 m. už savo originalią kūrybą ji pelnė pagrindinę Steno A. Olssono mokslinių tyrimų ir kultūros fondo stipendiją. 2014 m. Švedijos nacionalinis muziejus jai suteikė Jaunojo taikomųjų menų srities menininko stipendiją, o 2019 m. ji buvo įvertinta Švedijos meno stipendijų komiteto, pelniusi penkerių metų stipendiją.

Parodos atidarymas vyks vasario 4 d. (antradienį) 18 val.  VDA tekstilės galerijoje Artifex (Gaono g. 1, Vilnius).

Paroda veiks iki vasario 22 d.

Paroda taip pat yra „SU-MENĖK‘2020“ programos dalis