• Naujienlaiškis
 • Viršuje - Marijos Marcelionytės-Paliukės darbas

  Tarptautinis Vilniaus dailės akademijos ir Juodkalnijos Universiteto Menų fakulteto projektas - „Nuo juoda iki balta“ yra pirmasis šių šalių menininkų dialogas, pasakojant vieni kitiems ir, žinoma, žiūrovams, apie savo nacionalines estetines vertybes, esamas ir siekiamas, naujas meninio mąstymo erdves, problemas bei kasdienybę.

  Projektas išsivystė, bendradarbiaujant VDA ir Juodkalnijos Universiteto Menų fakultetui, studentams ir dėstytojams dalyvaujant Erasmus mainų programose.

  Vilniaus dailės akademijos galerijoje ,,Akademija“, parodoje „Nuo Juoda iki Balta“, eksponujami 24-ių Lietuvos ir Juodkalnijos menininkų darbai  „juoda - balta” tema. Šią temą menininkai laisvai interpretavo tik su viena sąlyga - meno kūrinyje autorius turėjo išsiversti asketišku, tik juodai baltu raiškos būdu.

  Kaip Lietuvos ir Juodkalnijos kūrėjams pavyko įgyvendinti idėją, kodėl būtent taip,o ne kitaip, ką juoda ir balta reiškia Baltijos ir Viduržemio jūrų gyventojams?

  Temą „nuo juoda iki balta“ padiktavo šių dviejų spalvų įtaka abiejų tautų istorijai,  senajai ir šiuolaikinei kultūrai. 

  Paroda vyks abejose šalyse, pirmoji - Lietuvoje, ,VDA ,Akademija“ galerijoje, nuo spalio 14 iki 26  dienos, o antroji - Juodkalnijoje, Cetinje mieste, prisiglaudusiame prie Juodųjų kalnų, kitų metų pavasarį.

  Parodos kuratorė – Živilė Jasutytė

  Parodos atidarymas vyks spalio 14 d., 17 val. VDA galerijoje „Akademija“, Pilies g. 44, Vilnius.
  Paroda veiks iki spalio 26 d.