• Naujienlaiškis
 • Išnykimas

  Išlikimas. Plėtimasis, vystymasis, pažanga pasiekia ribas, gimsta per daug žmonių. Išgyventi gali, nes pasiseka, nes gimsti geresnėje Žemės vietoje, nes kažkur spėji anksčiau už kitą, kuriam gal pritrūko jėgų, valios ar noro.

  Nerimas. Vaikystėje daugumą iš mūsų įtikino, kad liko tik labai plonytė membrana, skirianti mūsų gana jaukų pasaulį nuo absoliutaus chaoso – tai tik vieno mygtuko paspaudimas. Mano karta užaugo nuo pradinių klasių bauginama galimu atominiu karu. Kartais pamokų metu vykdavo tokie užsiėmimai: būdavo demonstruojami propagandiniai dokumentiniai filmai su autentiškais kadrais, rodančiais, kas būna po atominio sprogimo, mus mokydavo pasidaryti kaukę iš marlės ir vatos (!), instruktuodavo, kokia kryptimi griūti ir kaip užsidengti rankomis sprogimo metu. Kartais kaukiant sirenoms mus vesdavo į tuščius betoninius mokyklos rūsius, kur nebuvo nei rimtesnių ventiliacinių sistemų, nei geriamo vandens ar kitokio maisto atsargų, ten sėdėdavome valandą ar dvi. Nuo tada kartais svarstau – ar geriau katastrofos atveju žūti iš karto, ar stengtis išgyventi postapokaliptinėje agonijoje?

  Išnykimas. Jaučiu, kaip palaipsniui manęs nebelieka, kad dažnai net svajoju kitų suprojektuotas svajones. Tik sapne esu toks, koks esu.

  Pristatoma instaliacija: sapnų ir nuojautų iliustracijos, perpintos išgyvenimo priešiškoje aplinkoje instrukcijų fragmentais.

  Algimantas Kensminas

  Parodos atidarymas vyks gruodžio 9 d. 17 val. VDA galerijoje „Akademija“, Pilies g. 44, Vilnius.

  Paroda veiks iki gruodžio 21 d.