• Naujienlaiškis
 •  

   

  VDA galerija "Akademija" kviečia į pirmas 2019 metų parodas. 2019 sausio 7 d., 17 val. atidaroma jaunos menininkės Jūratės Girdvainis tapybos paroda "Laukininkų rajonas".

  Paroda vyks 2019 01 07 - 01 19 d.

   

  Jaunosios kartos menininkė Jūratė Girdvainis tapybos parodoje „Laukininkų rajonas“ pristato per pastaruosius metus savo darbuose vystytą tematiką. Jau bakalauro studijose pirmuose kursuose tapytos monochroniškų spalvų vonios kambario plytelės davė atspirtį dailininkės polinkiui struktūrai ir objektų deformacijai. Kaip teigia pati menininkė: „Kol nesuvokiu dar, nežinau kas tai, tol galiu kurti, naikinti, transformuoti. Tol objekte egzistuoja begalybė. Tik užbaigus ir atpažinusjį, jis praranda prasmes.“

  Ryškioms spalvoms veikiant kaip simuliakrui, menininkė sąmoningai savo darbuose pasirenka nenaudoti spalvų. Parduotuvių vitrinos, lauko iškabos, reklaminiai stendai sukelia spalvų persisotinimą, kurio J. Girdvainis savo darbuose vengia. Taip lankytojas atsiduria tarsi išvalytoje nuo spalvų erdvėje, kurioje paveikslai atrodo neišbaigti, lyg pradėtų darbų schemos. 

  Ieva Šukytė