• Naujienlaiškis
 • 2019 03 04 - 03 16d.

  „(Auto)portretai”

  Kuratorė – Vita Opolskytė

  Dalyviai – Elena Antanavičiūtė ir Aurelija Bernataitė

   

  Kovo 4 d., pirmadienį, 17 val. „Akademijos galerijoje“ atidaroma dviejų tapybos bakalauro ketvirtakursių – Elenos Antanavičiūtės ir Aurelijos Bernataitės kūrybos paroda. Abiejų menininkių darbuose vyrauja pažinumo, savojo identiteto paieškų tematika. Šios autorės, kvestionuodamos artimą aplinką, savąsias šaknis ar save pačias, bendroje parodoje kuria savo individualų autoportretą.

  Aurelijos Bernataitės paveiksluose vyrauja praėjusio laiko reprezentacijos, nostalgijos, artimų – pergyventų vietų bei patirtų situacijų problematika. Tapytoja vis grįžta prie savo praeities per Baltarusijos kaimo sodybos motyvus, kuriuose atsiskleidžia prisiminimų, nykstančio kaimo bei vaikystės temos, artimo, o kartu ir jau nutolusio santykio dualumas. Vedama nostalgijos jausmo vėl atsidurti toje vietoje, tapydama menininkė tarsi atgamina vaikystės prisiminimus ir juos išgyvena iš naujo. Tokiu būdu autorė grįžta prie savųjų šaknų ir autoportretuoja pačią save per jos identitetą formavusios vietos reliktus.

  Elenos Antanavičiūtės kūryboje vyrauja autoportretuojamas intymus artimosios aplinkos vaizdavimas. Tapytoja ne tik tapo savo pačios atvaizdą, bet ir tyrinėja bei ieško savasties portretuojamose vietose, daiktuose. Autorės kūriniams būdingas (auto)ironiškumas ir psichologizmas – šmaikščiose kompozicijose nagrinėjamos narciziškumo, Napoleono komplekso, egoizmo priešprieša nepasitikėjimui, nepažinumui ir savęs sumenkinimui. Taip ieškodama, tyrinėdama ir tapydama psichologinius (auto)portretus autorė tarsi bando atrasti save ir savo vietą pasaulyje.

  Pristatomų menininkių kūrybą sieja autobiografiškumas, asmeniškumas ir savianalizė. Skirtinga strategija kuriamas aplinkinio pasaulio (auto)portretas iškelia klausimą „Kas aš esu?“ bei atskleidžia abiejų tapytojų tapatumą.